Asseco Gdynia w finale EYBL!

20.04.2016 00:25:00 | Adam Greczyło / informacja assegogdynia.pl

Duży sukces osiągnęli koszykarze Asseco Gdynia. Po wywalczeniu mistrzostwa Polski w kategorii U20 mężczyzn teraz zespół trenerów Krasovaca i Korka awansował do finału rozgrywek EYBL. W meczu półfinałowym w Gdynia Arena Asseco pokonało Tsmoki Minsk 94:86. Spotkanie finałowe dzisiaj o 16:30 w Gdynia Arena.

Po ciężkim meczu i zaciętej walce zawodnicy Asseco odnieśli upragnione zwycięstwo 94:86, czym przypieczętowali awans do ścisłego finału imprezy.

Wyróżniającymi się zawodnikami meczu byli: rozgrywający Tsmoków Roman Rubinshteyn (19 punktów, 9 zbiórek, 2 asysty, 2 przechwyty) i jego gdyński vis-a-vis Mariusz Konopatzki (16 punktów, 7 zbiórek, 3 asysty, 4 przechwyty). Oba zespoły dały pokaz szybkiej, agresywnej gry, a należy również podkreślić, że trójka: Konopatzki, Bartosz Jankowski, Łukasz Frąckiewicz rozegrała krótko potem dobre spotkanie w szeregach ekstraklasowych seniorów.

W środę odbędą się dwa mecze, o godzinie 14:00 o trzecie miejsce zmierzą się LBBA i Tsmoki-Mińsk, a o godzinie 16:30 w finale Asseco Gdynia podejmie Khimki Moskwa.