Wybierz kategorię informacji

16.07.2012 | Zgłoszenia do rozgrywek POZKosz - sezon 2012/2013Rozgrywki
Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń do rozgrywek sezonu 2012/2013. Wstępne zgłoszenia (wraz z opłatą w wysokości 100 pln za każdy zgłoszony zespół) należy przesyłać do Biura POZKosz do dnia 10 sierpnia 2012 r.

22.06.2012 | Kadra 97 z bilansem 1-1Rozgrywki
Biorąca udział w turnieju Wła-Basket Kadra Pomorza 97 po dwóch meczach ma bilans 1-1. Podopieczne Magdaleny Szymkiewicz i Lubow Szwecowej przegrały z Ostrołęką i pokonały TSV Lamstedt.

03.06.2012 | U14M: Jedynka Pelplin z brązem MPRozgrywki
UKS Jedynka Pelplin pokonała Pyrę Poznań 53:47 w małym finale Mistrzostw Polski mężczyzn do lat 14. Pelplinianie zdobyli brązowy medal, który jest dziewiątym krążkiem w tym sezonie zdobytym przez młodzieżowe ekipy z Pomorza.

27.05.2012 | U16M: GTK w złocie!Rozgrywki
Zespół GTK Gdynia po trzymającym w napięciu do ostatniej sekundy spotkaniu finałowym pokonał 61:60 UKS GIM92 Warszawa i zdobył tytuł mistrza Polski 2012 w kartegorii mężczyzn do lat 16. MVP turnieju został Mateusz Stawiak z gdyńskiej ekipy a do najlepszej piątki turnieju trafił Rafał Krefft.

26.05.2012 | U16M: GTK w finale!!!Rozgrywki
GTK Gdynia pokonało WKK Wrocław 62:59 w półfinale Mistrzostw Polski Mężczyzn do lat 16. Gdynianie zagrają w niedzielę o złoto z UKS GIM92 Warszawa. Do zwycięstwa ekipę Taduesza Noska poprowadził duet Paweł Krefft - Mateusz Stawiak. Początek spotkania finałowego w niedzielę o 12.45 w hali GOSiR przy Olimpijskiej 5.

25.05.2012 | U16M: Czarni i Basket wygrywają na koniecRozgrywki
W ostatnich spotkaniach Mistrzostw Polski Mężczyzn do lat 16 MTS Basket Kwidzyn pokonał Turów Zgorzelec 108:94, a Czarni Słupsk wygrali z Astorią Bydgoszcz 81:71. Tym samym nasze zespoły zajęły siódme i piąte miejsce w imprezie.

25.05.2012 | U16K: Gdynianki kończą na ósmymRozgrywki
Minimalna porażka 46:48 z PTK Pabianice sprawia, że zespół Bartosza Słomińskiego kończy udział w Mistrzostwach Polski Kobiet do lat 16 na ósmym miejscu.

24.05.2012 | U16M: GTK w czwórce, Czarni i MTS w ósemceRozgrywki
GTK Gdynia przegrało w ostatnim spotkaniu fazy grupowej z UKS GIM92 Warszawa 53:57, ale Basket Kwidzyn zagrał dla GTK pokonując Polonię Warszawa 78:70 kwidzynianie pomogli ekipie Tadeusza Noska awansować do czołowej czwórki turnieju.

24.05.2012 | U16K: VBW GTK zagra o 7 miejsceRozgrywki
VBW GTK Gdynia bardzo dzielnie walczyło o awans do czołowej czwórki Mistrzostw Polski Kobiet do lat 16. Zawdoniczki Bartosza Słomińskiego były blisko zwyzięctwa nad Trójką Żyrardów, ale ostatecznie przegrały 50:55 i zajęły czwarte miejscec w grupie.

21.05.2012 | U16M: Czarni przegrywają, GTK pokonuje MTSRozgrywki
Czarni Słupsk ulegli ekipie UKS GIM92 Warszawa, a GTK Gdynia pokonało MTS Basket Kwidzyn w trzecim dniu turnieju finałowego Mistrzostw Polski Mężczyzn do lat 16.

21.05.2012 | U16K: Ważna wygrana gdynianekRozgrywki
VBW GTK Gdynia odniosło bardzo ważne zwycięstwo w trzecim dniu Mistrzostw Polski Kobiet do lat 16. Ekipa Bartosza Słomińskiego pokonała WKK Wrocław 58:53, dzień wcześniej WKK ograło MUKS Poznań 65:63. Przypomnijmy, że gdynianki przegrały z MUKSem wysoko 40:67.

20.05.2012 | Start Gdynia w PLK!Rozgrywki
Start Gdynia pokonał w czwartym spotkaniu finału 1 ligi męskiej Rosę Radom 75:56. Tym samym gdynianie wygrali finałową serię 3:1 i zapewnili sobie prawo gry w PLK w sezonie 2012/2013. Zespół z Gdyni jest piątą drużyną z Pomorza, która zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej w następnym sezonie. Zawodnikom, trenerom, działaczom i kibicom gdyńskiego zespołu składamy serdeczne gratulacje z okazji awansu.

20.05.2012 | U16M: Czarni pokonują MTS, GTK gorsze od PoloniiRozgrywki
Czarni Słupsk pokonali MTS Basket Kwidzyn 101:71, a GTK Gdynia po emocjonującym meczu uległo Polonii Warszawa 78:80 w spotkaniach drugiego dnia Mistrzostw Polski Mężczyzn do lat 16. Znakomite spotkanie w zespole Czarnych rozegrał Wojciech Jakubiak, który mecz zakończył z 30 oczkami na koncie.

19.05.2012 | U16M: GTK lepsze od Czarnych, MTS wygrywaRozgrywki
Zwycięstwo MTS Basketu Kwidzyn nad MKS Grójec 97:87 oraz wygrana GTK Gdynia nad Czarnymi Słupsk 80:55 to bilans pomorskich zespołów w pierwszym dniu finału Mistrzostw Polski Mężczyzn do lat 16, które odbywają się na halach GOSiR i ZSSO w Gdyni.

19.05.2012 | U16K: Porażka na początekRozgrywki
Od porażki z MUKS Poznań 40:67 udział w finałach Mistrzostw Polski rozpoczął zespół VBW GTK Gdynia. O porażce gdynianek zadecydował bardzo słaby początek spotkania, pierwsza kwarta przegrana 6:20.

Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki i Gdyńskie Towarzystwo Koszykówki uruchamiają serwis internetowy na turniej finałowy Mistrzostw Polski Mężczyzn do lat 16. W serwisie obok najświeższych informacji z turnieju znajdziecie terminarz, wyniki i statystyki, tabele oraz telewizyjne transmisje TV z hali GOSiR.

13.05.2012 | U14K: Bat i Bryza w finaleRozgrywki
Dwa kolejne zespoły z Pomorza awansowały do finału Mistrzostw Polski. W kategorii kobiet do lat 14 nasz okręg w turnieju finałowym będą reprezentowały zespoły UKS Bryza Kolbudy i BAT Sierakowice.

13.05.2012 | U18K: Srebrne gdyniankiRozgrywki
Koszykarki VBW GTK Gdynia zdobyły srebrny medal Mistrzostw Polski Kobiet do lat 18. Podopieczne Bartosza Słomińskiego w finale uległy gospodyniom turnieju Inei AZS Poznań 64:72.

13.05.2012 | OOM: Mazowsze lepsze od PomorzaRozgrywki
Mazowsze okazało się lepsze od Pomorza w ostatnim spotkaniu turnieju półfinałowego OOM w Kwidzynie. Ekipa z Warszawy pokonała podopiecznych Marka Kiełczewskiego 69:49, trzecia lokata dla Warmii i Mazur, które pokonały Podlasie 96:63.

12.05.2012 | U18K: VBW GTK Gdynia w finaleRozgrywki
Zawodniczki VBW GTK Gdynia mają szansę na powtórzenie sukcesu swoich kolegów sprzed tygodnia. Zespół Bartosza Słomińskiego pokonał dzisiaj w półfinale MUKS Poznań 63:50 i w jutrzejszym finale zmierzy się z gospodarzem imprezy INEĄ AZS Poznań.

11.05.2012 | U18K: Porażka na koniec grupyRozgrywki
W ostatnim spotkaniu pierwszego etapu turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kobiet U18 VBW GTK Gdynia przegrało z MKS Polkowice 90:93. Porażka nie miała już znaczenia dla ukłądu w tabeli gdyński zespół awansował do kolejnej fazy z pierwszego miejsca.

10.05.2012 | U18K: Gdynianki blisko czwórkiRozgrywki
VBW GTK Gdynia pokonało w drugim spotkaniu turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kobiet U18 zespół Gimbasket Białystok 113:67. Wygrana w zasadzie zapewnie naszej drużynie miejsce w czołowej czwórce Mistrzostw Polski i prawo walki o medale.

09.05.2012 | Wnioski do nagrody Basket PartnerRozgrywki
Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki zaprasza do składania wniosków do nagrody Basket Partner. Basket Partner jest nagrodą przyznawaną przez POZKosz dla firm wspierających rozwój koszykówki na Pomorzu. Nagrody są przyznawane od 2005 roku.

09.05.2012 | FIBA Europe o SuperFinale w CzluchowieRozgrywki
Oficjalny serwis Międzynarodowej Federacji Koszykówki strefy europejskiej zamieścił relację z turnieju SuperFinałowego EYBL i EEGBL w Człuchowie. Zapraszamy do lektury tekstu.

09.05.2012 | VBW GTK Gdynia wygrywa na początekRozgrywki
W pierwszym spotkaniu rozgrywanych w Poznaniu finałów Mistrzostw Polski Kobiet do lat 18 zespół VBW GTK Gdynia pokonał AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 69:60. Najskuteczniejsza w gdyńskim zespole była Katarzyna Kiejdrowska zdobywczni 13 punktów. Dzielnie jej asystowały Julia Drop i Dominika Duraj, które zapisały na swoich kontach odpowiednio 12 i 10 oczek.