Sędziowie i trenerzy po konferencji w Człuchowie

16.09.2013 22:54:00 | Adam Greczyło

Od piątku do niedzieli w Człuchowie odbywała się przedsezonowa konferencja trenerska i sędziowska. W zajęciach trenerskich i sędziowskich udział brało ponad 100 osób.


fot. Marcin Korpolewski

W piątkowy wieczór został zorganizowany panel dyskusyjny, podczas którego trenerzy kadr wojewódzkich POZKosz wymienili swoje doświadczenia i spostrzeżenia z trenerami klubowymi. Ciekawa i bardzo długa dyskusja potwierdziła potrzebę organizacji takiego spotkania i z pewnością ta praktyka będzie kontynuowana w przyszłości.

W części wykładowej uczestnicy wysoko ocenili wykłady prowadzone przez Vadima Czeczuro (trener reprezentacji Ukrainy i zespołu Riviera Gdynia), Jarosława Pasiecznego (wykładowca AWF Kraków i był trener kadry Polski U-16 kobiet), Rafała Knapa (Asystent trenera kadry Polski U-16), Piotra Pasiecznego (Korona Kraków, OSSM PZKosz Kraków), Pawła Woźniaka (trener przygotowania motorycznego).

Sędziowie obok zajęć teoretycznych odbyli tradycyjny sprawdzian biegowy i test ze znajomości przepisów gry w koszykówkę.

Konferencja była także okazją do wyróżnienia trenerów, którzy w ubiegłym sezonie przekazali najwęcej zawodniczek i zawodników do kadr wojewódzkich POZKosz. Wyróżnienia i podziękowania otrzymali: Lubow Szwecowa - Knap, Magdalena Makurat, Rafał Knap, Tomasz Chwiałkowski i Jacek Sienkiewicz. Więcej informacji o nagrodzonych trenerach i ich wychowankach - tutaj

Po konferencji na podstawie list obecności na zajęciach uprawnienie do otrzymania bezpłatnej licencji trenerskiej POZKosz otrzymało 70 trenerów - szczegółowa lista w załączeniu