Proszę czekać...

Kazimierz Kobiak / PMedia news

Mecz Gwiazd: Na zmianę Wschód i Zachód

28.06.2016 | Adam Greczyło | Rozgrywki | Aktualności | Odsłon: 1445

W meczu juniorek zwyciężył Zachód 63:59, a w meczu juniorów górą był Wschód 72:60. MVP meczów zostali Marta Marcinkowska oraz Adrian Posim.

Spotkanie dziewcząt było w tym roku bardzo wyrównane, obie ekipy podeszły do spotkania z dużą wolą walki i zwycięstywa. Pierwsza kwarta dla ekipy Wschodu 18:16, druga dla Zachodu 20:14 a pozostałe remisowe 16:16 i 11:11. Najskuteczniejsze w swoich zespołach były: Marta Marcinkowska (16 punktów) oraz Magdalena Klotzke (15 punktów). Trenerzy zwycięskiego zespołu Karolina Wieczorek i Łukasz Nieleszczuk za MVP meczu uznali Martę Marcinkowską (VBW GTK Gdynia).

Mecz juniorów od początku toczył sie pod dyknatdo zawodników Wschodu, którzy już w pierwszej połowie wypracowali sobie 13 punktów przewagi wygrywając pierwsze dwie kwarty 25:20 i 17:9. W drugiej połowie pomimo prób ekipy Zachodu nie udało się już zmienić losów spotkania i tym razem triumfował 72:60 zespół prowadzony przez duet trenerski Janusz Kociołek i Mateusz Żołnierewicz. MVP Meczu został Adrian Posim (MTS Basket Kwidzyn).Dla ekipy Wschodu najwięcej punktów zdobyli Walda 12, Idziak 12 , Stryjewski 9, Posim 9 i Kujtkowski 9, dla zespołu Zachodu Słupek 16, Wyszkowski 14, Kamiński 10.

Konkurs rzutów za 3 punkty wygrał Miłosz Korolczuk, a w konkursie trójka z trzech pozycji o sekundę szybciej zadanie wykonała trójka Wiktoria Sztejman, Jakub Kaszowski, Michał Kowalski.

Tradycyjnie Mecz Gwiazd był okazją do podsumowania sezonu na Pomorzu - tytuł trenera roku otrzymał Tomasz Chwiałkowski (UKS 7 Trefl Sopot), arbitrem roku został Mateusz Chatłas. Klubem roku zarówno w klasyfikacji dziewcząt jak i chłopców została UKS Siódemka Sopot. Najwyższe wyróżnienie przyznawane przez POZKosz - nagrodę im. Wojciecha Pietkiewicza otrzymał Piotr Bagiński - działacz i trener UKS 7 Sopot, radny miasta Sopot.

Organizatorzy bardzo dziękują sponsorom i partnerom imprezy: Miasto Gdańsk, Miasto Gdynia, Radio Gdańsk S.A., NDI S.A., Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Pomorska Federacja Sportu, Basketmania Sp. z o.o., Tauron Basket Liga, Polski Związek Koszykówki, VBW Clima Engineering, Asseco Polsand S.A., Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A., Gazeta Wyborcza, Express Biznesu, koszykowkakobiet.pl, Platforma Medialna.