Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

U18M: GTK - Czarni w finale, Trefl o brąz

05.05.2012 | Adam Greczyło | Rozgrywki | Aktualności | Odsłon: 1655

To już pewne, w finale Mistrzostw Polski Mężczyzn do lat 18 zagrają dwa zespoły z Pomorza. W pierwszym półfinale Czarni Słupsk pokonali Rosę Sport Radom 84:78, w drugim spotkaniu półfinałowym po emocjonującej walce do samego końca GTK Gdynia pokonało Trefla Sopot 77:75. W niedzielnym finale zagrają Czarni z GTK, Trefl Sopot o brązowy medal będzie walczył z Rosą Radom.

Czarni już po pierwszej połowie prowadzili różnicą 17 punktów (39:22). W zespole Roberta Jakubiaka do świetnie spisujących się we wcześniejszych meczach Borowskiego, Jakubiaka i Kopera dołączył dzisiaj Paweł Młynarczyk. Wspomniamy kwartet zdobył dla słupskiego zespołu 61 punktów i 29 zbiórek. Na 4 minuty przed końcem Czarni prowadzili różnicą 21 punktów (73:52), wówczas na boisku pojawili się zawodnicy rezerwowi. Zryw Rosy doprowadził do nerwowej końcówki 31 sekund przed końcem meczu, po trafieniu Radwańskiego prowadzenie Czarnych stopniało do 5 oczek (81:76). Zimna krew pozwoliła jednak słupszczanom na utrzymanie przewagi do końca spotkania.

Drugim finalistą zostali zawodnicy GTK Gdynia, którzy po punktach Przemysława Żołnierewicza pokonali Trefla Sopot 77:75. Całe spotkanie było bardzo wyrównane, w pierwszej połowie przewagę osiągnął zespół Rafała Knapa. W drugiej połowie Trefl odrobiłl straty i wyszedł na prowadzenie. W Treflu najskuteczniejszy był Daniel Szymkiewicz - 32 punkty, po 16 oczek dołożyli Patoka i Schenk. W GTK najwięcej 26 punktów zaliczył Bartosz Wróbel, 15 dołożył wspomniany Żołnierewicz, a z dorobkiem 12 oczek spotkanie zakończył Jakub Derkowski.

W niedzielnym finale Czarni zagrają z GTK Gdynia, a Trefl będzie walczył o brązowy medal z Rosą Radom.