30.03.2018 | red | Wydarzenia | Aktualności | Odsłon: 1928

Już 23 kwietnia w Hotelu Nadmorski w Gdyni odbedzie się VI Gala Pomorskiej Koszykówki

Jednym z głównych punktów programu Gali będzie wręczenie nagród Pick and Roll Junior. W poprzednim roku nagrody trafiły do: Kamili Podgórnej, Michała Kolendy i Mariusza Niedbalskiego. Kto otryzma nagrody w tym roku? Znamy już nominowane do nagród piątki.

Wśród zawodniczek nominacje otrzymały:

Jowita Ossowska - wychowanka GTK Gdynia, wielkorotna młodzieżowa reprezentantka Polski, MVP tegorocznych Mistrzostw Polski U22 gdzie wywalczyła z zespołem złoty medal; Anna Makurat - wychowanka Bat Sierakowice, jedna z najzdolniejszych polskich koszykarek młodego pokolenia, z GTK Gdynia wywalczyła złoto Mistrzostw Polski U22, regularnie występuje w ekstraklasowym Baskecie 90, niedawno debiutowała w seniorskiej kadrze Polski; Zuzanna Kulińska - kolejna zawodniczka GTK Gdynia, także złota medalistka Mistrzostw Polski U22, repreznetantka Polski kadetek, na ostatnich Mistrzostwach Europy U16 była podstawowym graczem naszej kadry, która zajęła tam 8 miejsce; Emilia Jabłońska - wychonka BasketStal Grudziądz, koszykarka Politechniki Gdańsk, repreznetantka Polski kadetek, yakże członkini zespołu, który wywalczył na ostatnich Mistrzostwach Europy 8 miejsce, w końcu Julia Górlikowska - wychowanka UKS Bat Kartuzy jest najmłodsza z nominowanych, dopiero wkracza w świat poważnej koszykówki, ale już może się pochwalić złotem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, gdzie otrzymała prestiżowy tytuł MVP.

Wśród koszykarzy nominacje otrzymali:

Bartłomiej Pietras - wychowanek TKM Włocławek, z Asseco Gdynia wywalczył złoto Mistrzostw Polski U20 i otrzymał tam prestiżowy tytuł MVP; Filip Stryjewski - wychowanek MTS Basket Gdynia, także złoty medalista Mistrzostw Polski U20 w barwach Asseco Gdynia, na turnieju wybrany do piątki All Star; Łukasz Kolenda - pochodzący z Ełku rozgrywający Trefla Sopot zagrał już w tym roku 25 spotkań w ekstraklasie zodbywając 108 punktów i notując 34 asysty; Daniel Gołębiowski - wychowanek Wilków Morskich Szczecin ma bardzo udany sezon w Polpharmie Starogard Gdański, także zagrał w 25 meczach z dorobkiem 92 punktów, dodatkowo bardzo udanie występował w 2-ligowej Politechnice Gdańsk; w końcu Grzegorz Kamiński - wychowanek projektu "Z tradycją w przyszłość" świetnie sobie radzi w barwach Asseco Gdynia, MVP meczu finałowego Mistrzostw Polski U20, jest ważną postacią zespołu juniorów Asseco, który wywalczył bezdyskusyjnie Mistrzostwo Pomorza nie przegrywając ani jednego meczu.

Wśród trenerów nominowani zostali:

Karolina Wieczorek - jedna z najbardziej utytuowanych trenerek naszego regionu, do swojej bogatej kolekcji medali dołożyła w tym roku złoto Mistrzostw Polski U22, trzeb też pamiętać, że "Karo" była asystentką trenera kadry P:olski U16, która na Mistrzostwach Europy zajęła 8 miejsce; Milos Mitrović - serbski trener Asseco Gdynia doskonale zasymilował się z naszym krajem, potwierdzeniem świetnej pracy Serba jest złoto Mistrzostw Polski U20; Marcin Korpolewski poprowadziłdo złotego medalu kadrę Pomorza dziewcząt, w eliminacjach i finałach OOM nasza Kadra nie przegrałą ani jednego meczu; Tomasz Chwiałkowski to uznana marka, w tym roku poprowadził Siódemkę Sopot do Superfinału rozgrywek EYBL, Tomasz współpracuje też z Kadrą Polski; Roman Pawłowski był członkiem sztabu trenerksiego "złotej" kadry Pomorza 2004, samodzielnie zaś poprowadził do Superfinału EGBL kadrę Pomorza 2005.

Jak widać ciężko o bardziej doborowe towarzystwo, już dziś współczujemy dokonującym wyboru laureatów, choć podobno od przybytku głowa nie boli ;)