Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

Plany Kadr Pomorza

16.12.2019 | Marcin Korpolewski | Kadry wojewódzkie | Aktualności | Odsłon: 4535

 Znamy już trenera Kadry Pomorza 2007 mężczyzn i znamy też plany wszystkich naszych kadr na najbliższy czas.

Trenerem Kadry Pomorza 2007 mężczyzn został Artur Gussmann, 27 letni szkoleniowiec Sportowej Politechniki Gdańsk w ubiegłym sezonie doprowadził juniorów tego klubu do czwartego miejsca w Mistrzostwach Polski. Wcześniej był drugim trenerem Kadry Pomorza rocznika 2004. Wraz z trenerem Robertem Jakubiakiem doporowadzili Kadrę Pomorza do zwycięstwa w Dywizji B, zwycięstwa w turnieju barażowym i w końcu do 7 miejsca w turnieju finałowym OOM.

Pierwszą akcję Kadry 2007 mężczyzn będzie konsultacja naborowa, która odbędzie się 21 grudnia (sobota) w hali Szkoły Podstawowej nr 6 w Gdańsku, ul. Lawendowe Wzgórze 5. Na konsultację powołano następujących zawodników: 

Godzina 10:00-12:00 Filip Kosma, Jakub Andrzejewski, Dorian Sienkiewicz, Piotr Urbaniak, Dawid Śpiewakowski (wszyscy Bryza Pruszcz Gdański), Bartłomiej Pfeifer, Kacper Macholl, Nikodem Kołodziejski, Łukasz Gąsiewicz (wszyscy UKS Basket Ósemka Wejherowo), Igor Grono, Aleksander Frankowski, Maksymilian Ostrowski, Jerzy Makowski (wszyscy Maximus Basketball), Kacper Szymański, Ignacy Śliwiński, Marcel Struzik, Jakub Szczygieł, Paweł Rębisz (wszyscy MTS Basket Kwidzyn), Piotr Duzinkiewicz (Basketball Banino), Mikołaj Wantke, Gustaw Marszałek, Marcin Radel, Kacper Zarzycki, Nikolaos Daniludis (wszysc Gdyńska Akademia Koszykówki);

Godzina 12:30-14:30: Dawid Ksionek, Wojciech Gaik, Błażej Chomicz, Mikołaj Gołębiowski, Eryk Flisikowski, Aleksander Burek (wszyscy UKS 7 Trefl Sopot), Filip Kubiś, Kajetan Kosicki, Oliwier Grad, Maksym Strzałkowski (wszyscy Energa Frages Słupsk), Aleksander Mazur, Antoni Kosiński (obaj Decka Pelplin), Maksymilian Pogoński, Franciszek Borna, Przemysław Hartman, Hubert Dias, Aleksander Stadnik (wszyscy UKS De La Salle Gdańsk), Wiktor Jastrzębski, Filip Tymański, Jacek Jaworowski (wszyscy Bryza Kolbudy).

Konsultacja będzie kwalifikacją na obóz zimowy Kadry Pomorza, który odbędzie się w dniach 18-26 stycznia w Człuchowie. Uczestnicy odozu muszą posiadać ważne badania lekarskie (ORYGINAŁ!!!), wpłąta na program kadr będzie wynosić 600 zł. 

Do Kadry 2006 kobiet na obóz zimowy zostały powołane: Julia Brzeska (Bat Kartuzy), Nela Charynek (UKS Kielno), Maja Cyrbus (UKS Kielno), Michalina Fierka (Bat Kartuzy), Karolina Grabska (Basket Ósemka Wejherowo), Marta Groth (Siódemka Sopot), Łucja Grządziela (GTS Pruszcz Gdański), Iga Hamadyk (GTK Arka Gdynia), Karolina Klim (GTS Pruszcz Gdański), Julia Kobiella (UKS Bryza Kolbudy), Klara Kujawczyk (Siódemka Sopot), Marta Marschk (UKS Kielno), Natalia Rutkowska (Siódemka Sopot), Julia Szwichtenberg (UKS Kielno), Dominika Mielczarek (UKS Siódemka Sopot). Kadra kobiet z bezpośrednio z obozu w dniu 23 stycznia uda się na turniej EGBL do Anyksciai (Litwa) gdzie zagra z BC Horizont RCOP Mińsk (Białoruś), BC Runa Moskwa (Rosja), Kupchinskiy Olimp Sankt Petersburg (Rosja), SDJSOR Smorgon (Białoruś), BS Riga/Centrs (Łotwa), Tiit Soku KK/SK Nord (Estonia). 

składy kadry 2006 mężczyzn oraz 2007 kobiet podamy wkrótce.

 

 

Obraz