Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

Mecz Gwiazd już w sobotę!

02.09.2022 | Marcin Korpolewski | Wydarzenia | Aktualności | Odsłon: 663

 Po raz 18 odbędzie się Mecz Gwiazd POZKosz, od lat poświęcony pamięci Wojciecha Pietkiewicza. W tym roku nasza impreza zagości w Gminnej Hali Sportowej w Bojanie.

Jak co roku podczas naszej imprezy nie tylko będzie można podziwiać w akcji najlepsze młode koszykarki i koszykarzy z naszego regionu, ale także zobaczyć dekoracje najlepszych drużyn w 16 klasach rozgrywkowych prowadzonych przez POZKosz, laureatów nagród MVP, najlepszych strzelców i rzucających za trzy punkty. Oprócz meczu będą też liczne konkursy - rzutów za trzy punkty, trójka z trzech pozycji i Skills Challenge.

Poniżej podajemy minutowy plan imprezy listę nagrodzonych drużyn, nagrody indywidualne (z wyjątkiem MVP, którzy zostaną ogłoszeni podczas Meczu). Podajemy aktualne listy startowe konkursów oraz składy Meczu Gwiazd dziewcząt i chłopców.  

Terminarz imprezy:

10:00 Mecz Gwiazd juniorek
Skład Zachodu: Nicola Brzeska, Oliwia Lipińska, Zuzanna Czurgiel, Julia Kobiella, Laura Kujawczyk, Julia Wysocka, Maja Pastuszka, Zuzanna Wtulich, Wiktoria Kaczmarek, Michalina Fierka, Martyna Wasilewska, Klaudia Chilińska
Trenerzy: Tomasz Budzisz i Katarzyna Kurkowska
Skład Wschodu: Helena Danielewicz, Dominika Ullmann, Maja Kiedyk, Natalia Rutkowska, Oliwia Jankowska, Alicja Ustaszewska, Magdalena Kloska, Łucja Grządziela, Konstancja Puzdrowska, Zuzanna Zaborowska, Zuzanna Szymkiewicz, Hanna Bruzik
Trenerzy: Lubow Szwecowa-Knap i Michał Kowalski

10:20 dekoracja U15K / U17M 
U15 KOBIET 1. UKS FRED Politechnika Gdańsk, 2. GTK Gdynia, 3. UKS Bryza Kolbudy
Najlepiej rzucająca za 3 punkty: Zuzanna Czurgiel (Basket Ósemka Wejherowo) 15 celnych, Król strzelców: Zuzanna Czurgiel (Basket Ósemka Wejherowo) 22,3
U17 MĘŻCZYZN 1. Gdyńska Akademia Koszykówki, 2. Trefl 1LO Sopot, 3. Szkoła Gortata Politechnika Gdańska
Najlepszy strzelec za 3: Miłosz Liberski (Politechnika) – 57 celnych rzutów, Król strzelców: Michał Kitowski (SKS Starogard Gdański) 19,5

10:45 dekoracja U15M i U13K
U15 MĘŻCZYZN 1. Bryza SP Kowale, 2. Energa Markos-Infocity Słupsk, 3. UKS 7 Trefl Sopot
Najlepszy strzelec za 3: Aleksander Stadnik (De La Salle) 51 celnych rzutów, Król strzelców: Tomasz Filipek (Bryza SP Kowale) 24,3
U13 KOBIETY 1. GTK Gdynia, 2. SNRRPK Bryza Pruszcz Gdański, 3. UKS Siódemka Sopot
Król strzelców: Aleksandra Zwerchowska (SNRRPK Bryza) 24,5

11:15 dekoracja U14M i U12K
U14 MĘŻCZYZN 1. Decka Pelplin, 2. UKS 7 Trefl Sopot, 3. Energa FRAGES Słupsk
Najlepszy strzelec za 3: Maksymilian Chojnacki (UKS 7 Trefl) 17 celnych rzutów, Król strzelców: Aleksander Frankowski (Maximus) 33,7
U12 KOBIET 1. UKS Bryza Kolbudy, 2. GTK Gdynia, 3. UKS Kielno
Król strzelców: Julia Zamojska (UKS FRED Kielno) 23,7

11:40 dekoracja U19M i U11K
U19 MĘŻCZYZN 1. Trefl 1LO Sopot, 2. Asseco Arka Gdynia, 3. Energa MJMS Stupsk
Najlepszy strzelec za 3: Bartosz Olechnowicz (Trefl) 38 celnych rzutów, Król strzelców: Michał Oleksy (Czarni) 17,3
U11 KOBIET 1. Basket FRED Kielno, 2. Bat Kartuzy, 3. GTS Pruszcz Gdański
Król strzelców: Julia Pietruszewska (Kielno) 18,8

11:50 konkurs rzutów za trzy punkty
Zofia Różewska (U19K), Oliwia Jankowska (U17K), Zuzanna Czurgiel (U15K), Anastazja Puzdrowska (U14K), Dominika Ullmann (obrońca tytułu), Amelia Umińska (Młode Lwice), Miłosz Liberski (U17M), Aleksander Stadnik (U15M), Maksymilian Chojnacki (U14M), Dawid Nylec (GAK Gdynia)

12:15 NAGRODY ZA SEZON 2021/2022
KLUB ROKU
koszykówka kobiet:
3. KK Młode Lwice Gdańsk
2. Sportowa Politechnika Gdańsk
1. Gdyńskie Towarzystwo Koszykówki

koszykówka mężczyzn:
3. Sportowa Politechnika Gdańsk / UKS Bryza Kolbudy
2. Gdyńska Akademia Koszykówki
1. STK Czarni Słupsk

12:30 Konkurs: Trójka z trzech pozycji

12:45 dekoracja U11M i U19K
U19 KOBIET 1. Szkoła Gortata Politechnika Gdańska, 2. GTK Gdynia, 3. KK Młode Lwice Gdańsk
Najlepszy strzelec za 3: Zofia Różewska (GTK) – 7 celnych rzutów, Król strzelców: Dominika Ullmann (Politechnika) 23,4
U11 MĘŻCZYZN 1. SKS GAMA Starogard Gdański, 2. UKS 7 Trefl Sopot, 3. Gdyńska Akademia Koszykówki
Król strzelców: Filip Ćwikliński (Decka Pelplin) 25,3

12:55 SKILLS CHALLENGE
Lista startowa na dziś: Wanesa Furman, Piotr Pietraś, Amalia Umińska, Aleksander Stadnik, Wojciech Paszkowski, Marcel Jurkowski, Marcel Zirra.

13:20 Mecz Gwiazd juniorów

Skład Zachodu: Kacper Kozłowicz, Maciej Olechnowicz, Filip Giec, Szymon Sikora, Olgierd Kobiak, Bartłomiej Pfeifer, Michał Nagel, Mikołaj Gołębiowski, Igor Grono, Michał Kitowski, Maksymilian Werner, Karol Andrearczyk
Trenerzy: Przemysław Słapik i Kordian Zabrocki
Skład Wschodu: Miłosz Liberski, Marcel Jurkowski, Filip Tymański, Filip Łącz, Bartosz Bękarciak, Igor Stolarz, Daniel Grzejszczyk, Dawid Ksionek, Damian Bruździak, Alan Groth, Jan Czyżewski, Tomasz Filipek
Trenerzy: Piotr Kloska i Marcin Stefański

13:40 dekoracja U14K i U12M
U14 KOBIETY 1. GTK Gdynia, 2. UKS Bat Kartuzy, 3. SNRRPK Bryza Pruszcz Gdański
Najlepszy strzelec za 3: Anastazja Puzdrowska (Młode Lwice) – 14 celnych rzutów, Król strzelców: Julia Zielińska (Bat Kartuzy) 27,0
U12 MĘŻCZYŹNI 1. UKS Bryza Kolbudy, 2. Decka Pelplin, 3. UKS Basket Osemka Wejherowo
Król strzelców: Michał Bochentyn (Basket Ósemka) 27,6

14:05 dekoracja U10K U13M
U10 KOBIETY 1. Basket FRED Kielno, 2. GTS Pruszcz Gdański, 3. SNRRPK Bryza Pruszcz Gdański
Król strzelców: Wiktoria Rosińska (Basket FRED) 17,9
U13 MĘŻCZYŹNI 1. UKS Bryza Kolbudy, 2. Młode Lwy SP 27 Gdańsk, 3. Energa JS Przekładnie Słupsk 
Król strzelców: Marcel Zimnicki (MTS Basket) 34,9

14:25 dekoracja U17K U10M
U17 KOBIET 1. Szkoła Gortata Politechnika Gdańska, 2. GTK Gdynia, 3. KK Młode Lwice Gdańsk
Najlepszy strzelec za 3: Oliwia Jankowska (Młode Lwice) – 18 celnych rzutów, Król strzelców: Dominika Ullmann (Politechnika) 25,5
U10 MĘŻCZYZN 1. Gdyńska Akademia Koszykówki, 2. SNRRPK Bryza Pruszcz Gdański, 3. Młode Lwy SP27 Gdańsk
Król strzelców: Szymon Sikora (Decka Pelplin) 28,0

 

Obraz