Proszę czekać...

news

U16M: Czarni i Basket wygrywają na koniec

25.05.2012 | Adam Greczyło | Rozgrywki | Aktualności | Odsłon: 1843

W ostatnich spotkaniach Mistrzostw Polski Mężczyzn do lat 16 MTS Basket Kwidzyn pokonał Turów Zgorzelec 108:94, a Czarni Słupsk wygrali z Astorią Bydgoszcz 81:71. Tym samym nasze zespoły zajęły siódme i piąte miejsce w imprezie.

Pierwsza kwarta przegrana przez MTS Basket 11:32 nie dawała szans na korzystny wynik, ale w drugiej odsłonie nastąpiła przemiana zespołu z Kwidzyna - 41:14 dla zespołu z Pomorza i po 20 minutach gry na prowadzeniu był Basket 52:46. W spotkaniu o siódme miejsce w zespole Basketu tradycyjnie już błyszczał Mariusz Konopatzki autor 24 puntów i 10 zbióek. Obok Konopatzkiego jeszcze pięciu zawdoników kwidzyńskiego zespołu zapisało na swoim koncie dwucyfrowe zdobycze punktowe. Ostatecznie MTS wygrał 108:94 i zajął siódme miejsce w Polsce.

Wojciech Jakubiak i Paweł Czerniawski zaliczyli dobule - double w spotkaniu Czarnych z Astorią i poprowadzili swój zespół do piątej lokaty w kraju. Pierwszy zakończył spotkanie z dorobkiem 27 punktów i 10 asyst, drugi natomiast do 20 oczek dołożył 12 zbiórek.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Mistrzostw Polski Mężczyzn do lat 16.