Proszę czekać...

058sport.pl news

Mecz Gwiazd: Zachód lepszy w meczu juniorek

02.09.2012 | Adam Greczyło | Inne | Aktualności | Odsłon: 3190

Ekipa Zachodu pokonała Wschód 79:59 w spotkaniu juniorek rozegranym w ramach Meczu Gwiazd POZKosz. MVP meczu została Katarzyna Kiejdrowska autorka 18 punktów. W przerwach meczu wręczono nagrody i medale za żeńskie rozgrywki POZKosz w sezonie 2011/2012. Nagrody wręczali Ryszard Januszewski, Marzena Marciniak, Małgorzata Misiuk, Agnieszka Śnieżek i Magdalena Ziętara.

Koszykarki Zachodu od początku spotkania chciały zmienić niekorzystny bilans dotychczasowych pojedynków. Po akcji dwa plus jeden Dominiki Duraj ekipa Bartosza Słomińskiego i Arkadiusza Bloka prowadziła 9:5. Szybko wzięta przez trenerki Wschodu przerwa na żądanie i na efekty nie trzeba było długo czekać – po trafieniu Kseni Zajączkowskiej Wschód wyszedł na prowadzenie 12:9. Pierwszą kwartę zakończyło trafienie za trzy punkty Moniki Naczk, po 10 minutach 23:20 dla Wschodu.

W przerwie pomiędzy pierwszą a drugą kwartą odbyła się dekoracja najlepszych zespołów w mistrzostwach Pomorza w kategorii zuchów i żaczków. W kategorii Zuchów triumfował zespół UKS Trops Kartuzy (trener: Arkadiusz Blok), drugie miejsce zajął zespół SKS Starogard Gdański (trenerzy: Katarzyna i Maciej Jatkowscy), trzecia lokata przypadła ekipie GTK Gdynia (trener: Maciej Szelągowski). Królem strzelców została Zuzanna Kuklińska (VBW GTK Gdynia) a MVP rozgrywek wybrano Annę Adamczyk (Trops Kartuzy). W kategorii Żaczków zwyciężył zespół Bat Sierakowice (trener: Magdalena Makurat) przed Tropsem Kartuzy (trener: Arkadiusz Blok), trzecie miejsce dla UKS Siódemki Sopot (trener: Piotr Bagiński). Królem strzelców i MVP rozgrywek została Anna Makurat (Trops Kartuzy).

Kluczowe, jak się później okazało, dla losów spotkania było 5 minut drugiej kwarty. Ekipa Zachodu od staniu 26:26 zdobyła 10 punktów z rzędu wychodząc na prowadzenie 36:26. Przewaga zawodniczek duetu trenerskiego Słomiński – Blok wynikała przede wszystkim ze zdecydowanej przewagi w walce na tablicach 29:20 do przerwy.

W kolejnej przerwie odbyła się dekoracja najlepszych w kategoriach młodziczek 98 i młodziczek 99. W kategorii młodziczek 99 zwyciężył zespół Bat Sierakowice (trener: Magdalena Makurat), drugie miejsce zajął zespół UKS Bryza Kolbudy (trener: Jacek Sienkiewicz), a trzecie VBW GTK Gdynia (trenerzy: Lubow Szwecowa i Karolina Wieczorek). Królem strzelców została Anna Makurat (Bat Sierakowice), a MVP rozgrywek Weronika Muńko (Bat Sierakowice). Wśród młodziczek 98 najlepsza okazała się UKS Bryza Kolbudy (trener: Mariusz Włodarski), druga lokata dla Bata Sierakowice (trener: Magdalena Makurat), a trzecia dla VBW GTK Gdynia (trenerzy: Lubow Szwecowa i Karolina Wieczorek). Królem strzelców ponownie została Anna Makurat (Bat Sierakowice), a MVP rozgrywek uznano Oliwię Plener (UKS Bryza Kolbudy).

Trzecia kwarta pomimo starań zespołu Wschodu nie przyniosła zmiany rezultatu. Najlepiej dysponowana w ekipie Magdaleny Szymkiewicz i Karoliny Wieczorek - Monika Naczk jako jedyna po 30 minutach gry miała na koncie dwucyfrową zdobycz punktową. W  ekipie Zachodu dwie zawodniczki mają na koncie ponad 10 oczek Katarzyna Kiejdrowska (16 punktów) i Julia Drop (11 punktów).

Po trzeciej kwarcie wręczono nagrody w kategorii kadetek i juniorek. W kategorii kadetek pierwsze miejsce zajął zespół VBW GTK Gdynia (trener: Bartosz Słomiński), druga lokata przypadła UKS Trops Kartuzy (trener: Arkadiusz Blok), a trzecia UKS Bryza Kolbudy (trenerzy: Magdalena Szymkiewicz i Mariusz Włodarski). Królem strzelców została Kinga Cyman (UKS Trops Kartuzy), najlepiej rzucająca za 3 punkty:  Paulina Zając (UKS Trops Kartuzy), a MVP rozgrywek wybrano Jowitę Ossowską (VBW GTK Gdynia). W kategorii juniorek pierwsze miejsce dla VBW GTK Gdynia (trener: Bartosz Słomiński), druga lokata dla KKS Olsztyn (trenerzy: Alicja i Tomasz Sztąberscy), trzecia dla UKS Bryza Kolbudy (trener: Magdalena Szymkiewicz).  Królem strzelców i najlepiej rzucającą za 3 punkty w tej kategorii została Angelika Skarżycka (KKS Olsztyn), natomiast MVP rozgrywek wybrano Annę Jakubiuk (VBW GTK Gdynia).

Widmo porażki mocno zmobilizowało zespół Wschodu, który od początku czwartej kwarty rzucił się do walki i odrabiania strat. Niespełna dwie minuty później po trafieniu Marleny Blicharz na tablicy wyników było już tylko 57:65. Chwilę później boisko za pięć fauli musiała opuścić Marlena Blicharz, a ekipa Zachodu złapała drugi oddech, powiększyła przewagę i pewnie wygrała 79:59. MVP meczu została Katarzyna Kiejdrowska autorka 18 punktów w całym spotkaniu.

Po meczu odbyła się dekoracja dwóch ostatnich żeńskich kategorii rozgrywkowych. W juniorkach starszych triumfował zespół VBW GTK Gdynia (trener: Andrzej Curyl) przed KKS Olsztyn (trenerzy: Alicja i Tomasz Sztąberscy). Królem strzelców została Anna Jakubiuk (VBW GTK Gdynia), najlepiej rzucającą za trzy punkty Jolanta Wichłacz (KKS Olsztyn), a MVP rozgrywek wybrano Kaję Pabisiak (VBW GTK Gdynia). W rozgrywkach ligi okręgowej seniorek pierwsza lokata przypadła UKS Siódemce Sopot (trener: Karolina Janyga) przed Sportowym Pomorzem.pl (trener: Maciej Deling) i UKS Piątką Tczew (Trener: Agnieszka Saidowska). Królem strzelców i najlepiej rzucającą za trzy punkty została Patrycja Bolda (Sportowe Pomorze), MVP rozgrywek została Karolina Janyga (Siódemka Sopot).