Proszę czekać...

058sport.pl news

Mecz Gwiazd: Święta wojna dla trenerów

02.09.2012 | Adam Greczyło | Inne | Aktualności | Odsłon: 2311

Ekipa trenerów wygrała świętą wojnę z zespołem sędziów 59:35, a MVP spotkania został Tomasz Wilczewski, trener MTS Basketu Kwidzyn. Najbardziej prestiżowa nagroda POZKosz im. Wojciecha Pietkiewicza trafiła do Włodzimierza Machnikowskiego.

Mecz trenerów i sędziów był wyrównany do stanu 8:7 dla ekipy trenerów, następnie 10 punktów z rzędu zdobyła ekipa trenerów prowadzona w tym spotkaniu przez Bogdana Zamośnego i Roberta Jakubiaka. Od tego momentu ekipa szkoleniowców osiągnęła przewagę, której nie oddała już do końca spotkania.

W ekipie sędziów wyróżnić należy Tomasza Maryniewskiego i Łukasza Demczuka, którzy trzymali grę zespołu. Do przerwy 27:20 dla ekipy trenerów.

W przerwie meczu Trenerzy - Sędziowie odbyło się wręczenie nagród. Najbardziej prestiżową nagrodę im. Wojciecha Pietkiewicza otrzymał, dziennikarz Radia Gdańsk, prowadzący magazyn koszykarski Pick and Roll Włodzimierz Machnikowski. W klasyfikacji żeńskiego klubu roku pierwsze miejsce dla GTK Gdynia, drugie dla Bryzy Kolbudy, a trzecie dla Tropsa Kartuzy. W kategorii mężczyzn pierwsza lokata dla STK Czarnych Słupsk, druga dla GTK Gdynia, a trzecia dla MTS Basket Kwidzyn. Nagrodę trenera roku otrzymali Tadeusz Nosek (GTK Gdynia) i Magdalena Szymkiewicz (UKS Bryza Kolbudy). Nagrodę arbitra roku otrzymał Piotr Hołowczyc, a drużyną roku zostali juniorzy GTK Gdynia.

W drugiej połowie ekipa trenerów w dalszym ciągu powiększała przewagę, która na 5 minut przed końcem meczu sięgnęła prawie 20 punktów (50:31). Spotkanie zakończyło się szóstą w historii wygraną trenerów 59:35. MVP meczu wybrano Tomasza Wilczewskiego z ekipy trenerów.