Proszę czekać...

news

Mecz Gwiazd dla Wschodu juniorek i Zachodu juniorów

01.09.2024 | Marcin Korpolewski | Wydarzenia | Aktualności | Odsłon: 413

Dwudziesty Mecz Gwiazd POZKosz przechodzi do historii. Impreza w gościnnej hali Polsat Plus Arena Gdynia była godna naszego małego jubileuszu.

Zaczęło się nietypowo bo kwalifikacjami do konkursu rzutów za trzy punkty. Potem emocje już tylko rosły. Dzięki nieocenionemu Jarkowi Nowakowi nasz mecz miał niespotykaną dotąd oprawę. Przedsmak dała prezentacja meczu kobiet, przy zgaszonych światłach, w dymie, przy migających reflektorach z tunelu kolejno wybiegały zawodniczki wskazane przez trenerów, a potem te wybrane przez Was w głosowaniach. Prezentację zakończyła minuta ciszy poświęcona pamięci patrona Meczu – Wojciecha Pietkiewicza.
Sam mecz dostarczył wiele emocji i dopiero lepsza czwarta kwarta dała wygraną Wschodowi. Tym samym po 20 edycjach w rywalizacji Zachodu ze Wschodem mamy remis 10:10. MVP meczu wybrano Agatę Właz. Kolejnym etapem imprezy był konkurs rzutów za trzy punkty, w którym bezkonkurencyjna okazała się Wiktoria Stasiak. Zawodniczka GTK Gdyni jest szóstą z kolei kobietą, która wygrała nasz koedukacyjny konkurs. Tu też po 20 edycjach mamy idealny parytet płci – 10 zwycięstw kobiet i 10 zwycięstw mężczyzn.
Po konkursie „trójek” przyszła pora na jedno z najważniejszych wręczeni dnia dzisiejszego. Nagrodziliśmy młodzieżowe kluby roku. Wśród kobiet wygrała Sportowa Politechnika Gdańsk wyprzedzając GTK Gdynia i GTS Pruszcz Gdański. Wśród mężczyzn prymat dla Gdyńskiej Akademii Koszykówki, która minimalnie wyprzedziła Akademię Koszykówki 7 Sopot i Sportową Politechnikę Gdańsk.
Kolejnym konkursem była „trójka z trzech pozycji”. Tym razem nie zobaczyliśmy efektownego trafienia z połowy parkietu. Wygraną ekipie Lena Nowak, Julia Machnikowska i Maciej Brand dała najszybciej trafiona trójka. Swoją drogą polecamy na przyszły rok trenera Brandta jako członka zespołu, trener Brandt wygrał ten konkurs już drugi raz! Ostatnim z tercetu konkursów był Skills Challenge. W nowej efektownej formuje najlepszy okazał się Krzysztof Nitka, który w ostatniej próbie rzutem na taśmę wyprzedził Alicję Ustaszewską.
Kolejna efektowna prezentacja poprzedziła finalny element naszej imprezy czyli mecz juniorów. Licznie zgromadzona publiczność mogła zobaczyć wiele efektownych akcji i skutecznych rzutów z dystansu. Nad koszami fruwali kolejni gracze. Gwiazdą Meczu okazał się jednak Maksymilian Chojnacki, który poprowadził Zachód do 11 zwycięstwa w historii.
Prawie w każdej przerwie w naszej imprezie zapraszaliśmy na parkiet medalistów mistrzostw Pomorza. Wręczyliśmy 952 medale. Z grona 48 drużyn zabrakło tylko dwóch zespołów. Wręczyliśmy wiele nagród indywidualnych. Nagrody wręczali między innymi Teresa Bysewska, Małgorzata Czerlonko, Zan Tabak, Piotr Renkiel, Bartłomiej Wołoszyn, Daniel Szymkiewicz, Jakub Garbacz, Paweł Brutel, Krzysztof Bielak, Robert Wierzbicki, Paweł Krawczyk, Rafał Makurat i Marcin Korpolewski.
Świetny prezent dla uczestników Meczu Gwiazd zrobił Mistrz Polski – Trefl Sopot. Wszyscy złoci medaliści Mistrzostw Pomorza oraz wszyscy, którzy wystąpili w meczach i konkursach Meczu Gwiazd otrzymali zaproszenie na inauguracyjny mecz Trefla w EuroCup.
Wielkie podziękowania dla naszych partnerów Trefl SA, SK Store, Grupa NDI, Samorządu Województwa Pomorskiego, Polskiego Związku Koszykówki, Gdyńskiego Centrum Sportu, IBRA, ICON, 058sport i SportLive. Wielkie podziękowania dla Basketball Investments Gdynia oraz VBW Clima Engineering za udostępnienie nam band ledowych. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, dzięki którym 20 Mecz Gwiazd POZKosz był niezapomnianym przeżyciem.