Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

U18M: Czarni lepsi od GTK, Trefl wygrywa

02.05.2012 | Adam Greczyło | Rozgrywki | Aktualności | Odsłon: 1935

Czarni Słupsk pokonali minimalnie GTK Gdynia 79:78 w pierwszym meczu turnieju finałowego Mistrzostw Polski mężczyzn do lat 18 w Poznaniu. W połowie trzeciej kwarty prowadzenie słupszczan sięgnęło już prawie 20 punktów (58:39). Zwycięsko z pierwszej potyczki wyszli również zawodnicy Trefla Sopot, którzy pokonali MKS Polonię Warszawa 79:59.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w Czarnych byli w tym spotkaniu Sebasitan Klekowiecki 16 punktów i dokoptowany z MTS Basket Kwidzyn Karol Koper autor 15 punktów, po 14 punktów dołożyli Wojciech Jakubiak i Kacper Borowski.W GTK najwięcej punktów zdobyli Bartosz Wróbel 23, Filip Struski 17 i Mateusz Migała 15.

Trefl Sopot w pierwszym meczu pewnie pokonał Polonię Warszawa 79:59. Już pierwsza kwarta wygrana przez zawodników Trefla 31:9 ustawiła spotkanie. Polonia wygrała drugą połowę 31:21, ale było to zbyt mało, aby odrobić straty z pierwszej kwarty. Najskuteczniejsi w Treflu w tym spotkaniu byli: Daniel Szymkiewicz 23 punkty i Jakub Patoka 19 punktów.