Proszę czekać...

Wojciech Figurski / 058sport.pl news

Mecz Gwiazd POZKosz: Mnóstwo zabawy

03.09.2017 | Adam Greczyło | Wydarzenia | Aktualności | Odsłon: 940

W hali 100 lecia Sopotu odbył się po raz 14 Mecz Gwiazd POZKosz pamięci Wojciecha Pietkiewicza. Impreza, którą w 2004 rokuy zapoczątkował ówczesny Prezes POZKosz od 2007 roku jest rozgrywana jako pod jego partonatem.

Jako pierwsze na parkiet wybiegły kadetki i już pierwsza kwarta wygrana 23:16 wskazała przewagę późniejszych zwyciężczyń czyli ekipy Zachodu prowadzonej przez duet trenerski Karolina Wieczorek - Arkadiusz Blok. Po 20 minutach gry stało się jasne, że ekipie Wschodu będzie niezmiernie ciężko osiągnąć sukces bowiem na koncie zachodu było dwukrotnie więcej punktów (44:22).

Ostatecznie Zachód zwyciężył Wschód w spotkaniu kadetek 72:46, a MVP meczu została Wiktoria Ginda.

Wschód: Jażdżewska 11, Radzicka 1, Kuczmańska 8, Klonowska 3, Redzimska 6, Jabłońska 14, Jasińska 2, Kalenik 1

Zachód: Bobkowska 3, Ginda 11, Płotka 4, Makurat 10, Mudlaff 3, Kulińska 11, Kinas 2, Homza 2, Klugmann 16, Adamczyk 6, Ciesielska 4, Freud.

W trakcie wręczono również nagrody sezonowe POZKosz. Klubem roku został UKS Siódemka Sopot wśród dziewcząt oraz STK Czarni Słupsk wśród chłopców. Trenerem robu wybrana Karolinę Wieczorek, a arbitrem roku został Adam Lipski. Tytuł drużyny roku powędrował do kadetek VBW GTK Gdynia, które zdobyły w sezonie 2016/201 tytuł wicemistrzyń Polski.

Najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki - czyli nagrodę Wojciecha Pietkiewicza otrzymali Małgorzta Wołujewicz - Czerlonko oraz Roman Tymański.

Mecz Gwiazd to również konkursy. W konkursie rzutów za 3 punkty triumfował Miłosz Korolczuk, który w finale pokonał Matrynę Radzicką. Konkurs "trójka z trzech pozycji" miał bardzo emocjonujący przebieg, o zwycięstwie ekipy Politechnika Gdańska w składzie Michał Kowalski - Wiktoria Sztejman - Jakub Rzepkowski zadecydowały 3 sekundy. Po raz pierwszy rozegrany podczas Meczu Gwiazd konkurs SKLIZZ Challenge wygrał Sebastian Urban, który w finale pokonał Tomasza Jęczmienia

Mecz kadetów był bardziej wyrównany, ale podobnie jak w spotkaniu kobiet pierwsza kwarta wskazała późniejszych wygranych. Ekipa Wschodu prowadzona przez Bartłomieja Perzanowskiego i Tomasza Brenka wygrała pierwsze 10 minut 23:14, a później całe spotkanie 65:54. Za MVP meczu uznano Bemjamina Didier - Urbaniaka, który zapisał na swoim koncie 14 punktów.

Wschód: Korolczuk 5, Urban 1, Jęczmień 7, Krajewski 8, Jędro 10, Kroll 4, Rzechtalski 6, Lis 6, Kaniewski 7.

Zachód: Olender 6, Dzierżak 6, Didier - Urbaniak 14, Więckowski 3, Duriasz, Sulej 6, Kurdek 7, Pellowski 11, Rompa 5, Gulczyński 7.

Podczas Meczu Gwiazd wręczno ponad 1000 medali nagradzając również najlepszych zawodników i zawodniczki we wszystkich kategoriach rozgrywkowych prowadzonych przez Pomorski Okręgowy Zwiążek Koszykówki.

Sponsorzy i partnerzy Meczu Gwiazd POZKosz: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, NDI S.A., Radio Gdańsk, ICON, Wysocki Fizjoterapia, MCC Medale. Pmedia.