Proszę czekać...

POZKosz.com news

Superfinał: Marciulionis i Audentes najlepsi!

06.05.2012 | Adam Greczyło | Inne | Aktualności | Odsłon: 1457

Zespół Akademii Koszykówki Sarunasa Marciulionisa Wilno wygrał turniej SuperFinaowy EYBL. W meczu o pierwsze miejsce Litwini pokonali CSKA Moskwa 88:74. Było to drugie spotkanie obu drużyn w turnieju, wcześniej w pojedynku grupowym lepsi również byli koszykarze z Wilna. Finał turnieju dziewcząt był równie emocjonujący, zwycięstwo ważyło się do samego końca, ostatecznie Audentes Tallinn pokonało Kolibri Ryga 67:62.

MVP męskiego turnieju został Jokubas Švambaris ze zwycięskiego zespołu.

Zobacz: Statystyki meczu finałowego chłopców

W pierwszej kwarcie spotkanie stroną przeważającą był zespół litewski, który wygrał pierwszą kwartę 18:12, w drugiej odsłonie spotkania do głosu doszli zawodnicy CSKA, którzy odrobili straty i wyszli na prowadzenie 39:36 po 20 minutach gry.

Kluczowy dla losów spotkania był jednak run 18:0 jaki zanotował zespół z Wilna na przełomie trzeciej i czwartej kwarty. Skuteczne akcje Mykolasa Dieninis, Petrasa Jasiunas i Jokubas Švambaris przechyliły szalę zwycięstwa na stronę Litwinów.

W CSKA zdecydowanie słabiej zagrał lider zespołu Dmitry Bykov, który spotkanie zakończył z dorobkiem 2 punktów.

Zobacz: Statystyki meczu finałowego dziewcząt

Finałowe spotkanie turnieju dziewcząt było równie zacięte jak mecz chłopców. Od początku do końca prowadziła ekipa z Estonii, dla której mecz finałowy był okazją do rewanżu za przegrane 40:42 spotkanie w fazie grupowej. Ekipa z Tallina odskakiwała na kilka punktów, a Łotyszki ambitnie goniły - tak wyglądał scenariusz tego meczu. Finałowe emocje dodatkowo zostały okraszone wspaniałym pojedynkiem strzeleckim Kate Kresliny z Kolibri i Kadri Ann Lass z drużyny Audentes. Pojedynek wygrała Kresilna, która zapisała na swoim koncie 34 punkty, o 10 więcej od młodej koszykarki z Estonii. Po końcowej syrenie jednak więcej powodów do radości miała Lass, bo to jej zespół wygrał SuperFinał.