Proszę czekać...

pozkosz.com news

15. Mecz Gwiazd przechodzi do historii

02.09.2018 | Marcin Korpolewski | Wydarzenia | Aktualności | Odsłon: 1781

W niezwykle gościnnym Pelplinie odbył się dzisiaj XV, jubileuszowy, Mecz Gwiazd POZKosz pamięci Wojciecha Pietkiewicza.

Jako pierwsze na parkiet wybiegły kadetki. W barwach Zachodu mogliśmy oglądać reprezentantkę Polski kadetek – Magdę Szymkiewicz oraz dwie kadrowiczki z U14 – Agatę Makurat i Agatę Gilmajster. Po drugiej stronie wystąpiła ich reprezentacyjna koleżanka Emily Kalenik. Mecz na początku był wyrównany, po sześciu minutach Zachód prowadził 13:8. W drugiej kwarcie zaznaczyła się przewaga Zachodu, którego agresywna obrona wymuszała straty rywalek. Tą kwartę Zachód wygrał 19:3 i do przerwy prowadził 43:19. W drugiej połowie obrona była już nieco mniej agresywna a przeważały skuteczne akcje w szybkim ataku i celne rzuty z dystansu. W ciągu czterech minut za trzy punkty trafiły kolejno Schadach, Gebert i Grzenkowicz zmniejszając przewagę rywalek. Zachód nie dał sobie odebrać prowadzenia i ostatecznie wygrał68:40. MVP meczu wybrano Julię Zimniewicz.

Zachód – Wschód 68:40 (24:16, 19:3, 9:11, 16:10)
Zachód: Makurat 13, Klonowska 11, Gilmajster 11, Przyszlak 11, Szymkiewicz 6, Zimniewicz 6, Gołębiewska 5, Adamczyk 3, Łońska 2;
Wschód: Wołoszyn 0, Pastuszyńska 2, Sadłowska 3, Grzenkowicz 9, Gebrt 9, Radzicka 3, Bartyska 0, Waleszczak 2, Schadach 3, Kowalczyk 0, Siemko 7, Kalenik 2.

W trakcie wręczono również nagrody sezonowe POZKosz. Klubem roku został UKS Siódemka Sopot wśród dziewcząt oraz STK Czarni Słupsk wśród chłopców. Trenerem roku wybrana Monikę Tomaczkowską i Milosa Mitrovicia, arbitrem roku została Angelika Kochner.

Najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki - czyli nagrodę Wojciecha Pietkiewicza otrzymała Pani Lucyna Bielińska.

Mecz Gwiazd to również konkursy. W konkursie rzutów za 3 punkty tym razem nie triumfował Miłosz Korolczuk – zwycięzca z dwóch poprzednich lat. Miłosz, podobnie jak pozostali startujący w konkursie mężczyźni musieli uznać wyższość kobiet. W eliminacjach najlepsza była Agata Makurat, w finale obok niej wystąpiły jeszcze Wiktoria Sztejman oraz Weronika Kassin. Ostateczni w finale także najlepsza była Agata Makurat.

W konkursie „trójka z trzech pozycji” wszyscy solidarnie kończyli na trafieniach za trzy punkty. Gdy wydawało się już, że do rozstrzygnięcia konieczna będzie dogrywka, bank rozbił klan Perzanowskich. Podobnie jak parę lat temu, Bartłomiej Perzanowski z synami wykazał się stalowymi nerwami i dzięki trafieniu z połowy parkietu Olafa na kilka sekund przed końcem zapewnił sobie zwycięstwo.

Mecz kadetów był pełen technicznych fajerwerków. Widowiskowe i skuteczne akcje obu drużyn sprawiły, że widzowie obserwowali naprawdę ciekawe widowisko. Ostatecznie górą Zachód. MVP Meczu został Michał Lis.

Zachód – Wschód 93:80 (27:23, 16:13, 21:25, 19:19)
Zachód: M.Lis 20, P.Lis 18, Jankowski 0, Nowicki 3, Cebula 6, Kołodziej 5, Starosta 6, Miszczak 13, Dziewior 0, Perzanowski 16, Ziółkowski 6;
Wschód: Urban 11, Michalski 0, Sutor 0, Polsakiewicz 0, Kamiński 0, Narloch 25, Pilski 11, Formella 17, Czerniewicz 14, Imienowski 2, Ludwicki 0;

Podczas imprezy wręczono 1080 medali, do Mistrzów Pomorza powędrowało 350 koszulek, wręczono ponad 50 nagród indywidualnych oraz 52 puchary. Naszą imprezę zaszczycili swoją obecnością Jarosław Stawiarski – sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki; Patryk Demski – Wiceprezes Grupy Lotos S.A., Radosław Piesiewicz – Prezes Polskiej Ligi Koszykówki, Tomasz Czerwiński – Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin, Mirosław Chyła – Przewodniczący Rady Miasta i Gminy oraz wielu innych dostojnych gości.
Partnerzy imprezy: Fundacja Lotos, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, NDI SA, Energa Basket Liga, Polski Związek Koszykówki; Keeza, Basketmania, Miasto i Gmina Pelplin, Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1 Pelplin, Radio Gdańsk, MCC Medale, Pmedia.