Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

pozkosz.com news

Kadra Pomorza dziewcząt ponownie wygrywa Dywizję A!!!

27.11.2018 | Marcin Korpolewski | Kadry wojewódzkie | Aktualności | Odsłon: 643

W dniach 23-25 listopada w Człuchowie odbył się turniej Dywizji A w koszykówce Kobiet.

Po raz drugi z rzędu kadra Pomorza wygrywa turniej Dywizji A i w turnieju finałowym w Bochni rozstawiona będzie z numerem 1. Kadra Pomorza wygrała wszystkie mecze.

wyniki: 

Mazowieckie - Małopolskie 92:29 MVP: Weronika Kobza
Wielkopolskie - Zachodniopomorskie 117:28 MVP: Aleksandra Burzyńska
Dolnośląskie - Pomorskie 54:84 MVP: Lena Bielawa
Zachodniopomorskie - Mazowieckie 33:81 MVP: Milena Jarkiewicz
Dolnośląskie - Małopolskie  81:24 MVP: Julia Jeziorna
Pomorskie - Wielkopolskie  71:54 MVP: Dominika Ullmann
Zachodniopomorskie - Dolnośląskie 39:72 MVP: Julia Niżyńska
Mazowieckie - Wielkopolskie 51:84 MVP: Julia Susła
Małopolskie - Pomorskie 41:96 MVP: Marita Gula
Wielkopolskie - Dolnośląskie 67:39 MVP Kornelia Ignerska
Małopolskie - Zachodniopomorskie  78:49 MVP: Nikola Więcek
Mazowieckie - Pomorskie  51:70 MVP: Agnieszka Kusiak
Wielkopolskie - Małopolskie 75:38 MVP: Michelle Chura Quispe
Dolnośląskie - Mazowieckie 83:70 MVP: Karolina Szarszaniewicz
Pomorskie - Zachodniopomorskie 99:48 MVP: Oliwia Jankowska

MVP zespolów: Weronika Kassin (Pomorskie), Aleksandra Szuba (Wielkopolskie), Julia Jeziorna (Dolnośląskie), Karolina Ulan (Mazowieckie), Nikola Więcek (Małopolskie), Weronika Starościk (Zachodniopomorskie). 

MVP Turnieju: Dominika Ullmann

W turnieju nasza kadra wystąpiła w składzie: Antkiewicz Martyna (GTS Pruszcz Gdański), Bielawa Lena (Młode Lwice Gdańsk), Gajek Magdalena (GTS Pruszcz Gdański), Grządziela Łucja (GTS Pruszcz Gdański), Gula Marita (Siódemka Sopot), Jankowska Oliwia (Młode Lwice Gdańsk), Kassin Weronika (Siódemka Sopot), Kusiak Agnieszka (Bat Kartuzy), Lebek Oliwia (Siódemka Sopot), Mielnikiewicz Karina (VBW GTK Gdynia), Raczyńska Milena (Młode Lwice Gdańsk), Ullmann Dominika (GTS Pruszcz Gdański), Zarach Marzena (GTS Pruszcz Gdański). Zabrakło kontuzjowanych Amelii Sadłowskiej, Julii Kobielli, Natalii Rutkowskiej oraz choraj Poli Nilsson. 

W turnieju finałowym nasza kadra zagra z Mazowszem, Małopolską oraz Kujawsko-pomorskim. W drugiej grupie spotkają się: Wielkopolska, Dolny Śląsk, Łódzkie i Zachodniopomorskie.


Obraz