Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

Kuba Skowron news

Kadra Pomorza jedzie do Valmiery!

20.04.2019 | Marcin Korpolewski | Kadry wojewódzkie | Aktualności | Odsłon: 1413

W dniach 1-4 kwietnia w łotewskiej Valmierze odbędzie się Superfinał EGBL U13 kobiet.

Nasza kadra do turnieju przystępuje ze znakomitym bilansem 14 zwycięstw i zaledwie 1 porażki. W rozgrywkach sezonu zasadniczego nasza kadra wygrała wszystkie trzy mecze z grupowymi rywalami - z Tapiolanem Honka w Saulkrasti 30:29 (Grządziela 9, Kujawczyk i kobiella po 7), z Espoo Basketball Team w Liepaji 49:23 (Rutkowska 8, Grządziela i Marszk po 7) oraz z BS Riga Jugla w Człuchowie 71:45 (Grządziela 18, Kujawczyk 12, Klim 11).

W turnieju weźmie udział siedem najlepszych ekip po sezonie zasadniczym oraz zespół gospodyń: SDJSOR Kupchinskij Olimp (Rosja, bilans 14-1), BS Riga Jugla (Łotwa, 12-3), BS Ridzene Riga (Łotwa, 11-4), BC Horizont RCOP Minsk (Białoruś, 10-5), Espoo Basket Team (Finlandia, 8-7), Tapiolan Honka (Finlandia, 8-7), Valmiera BSS/GLASS/ViA (Łotwa, 2-13). 

Znamy już terminarz turnieju:

02.05.2019
9.00 Pomerania 2006 - Tapiolan Honka
10.20 Riga/Jugla - Espoo Basket team
11.40 Kupchinskij Olimp - Valmiera BSS
13.00 Riga/Ridzene Horizont RCOP
14.20 Espoo Basket team - Pomerania 2006
15.40 Tapiolan Honka - Riga/Jugla
17.00 Valmiera BSS - Riga/Ridzene
18.20 K Horizont RCOP - Kupchinskij Olimp

03.05.2019
9.00 Espoo Basket team - Tapiolan Honka
10.20 Horizont RCOP - Valmiera BSS
11.40 Pomerania 2006 - Riga/Jugla
13.00 Kupchinskij Olimp - Riga/Ridzene

15.20 Game 13 B3 – A4
16.40 Game 14 A3 – B4
18.00 Game 15 ½ final B1 - A2
19.20 Game 16 ½ final A1 – B2

04.05.2019
09.00 7.-8. palce game - Loser game 13 – Loser game 14
10.40 5.-6. place game - Winner game 13 – Winner game 14
12.20 3.-4. place game - Loser game 15 – Loser game 16
14.00 1.-2. place game -Winner game 15 – Winner game 16
15.30 Closing Ceremony

Na turniej zostały powołane następujące zawodniczki: Nela Charynek (UKS Kielno), Maja Cyrbus (UKS Kielno), Michalina Fierka (Bat Kartuzy), Karolina Grabska (Basket Ósemka), Marta Groth (UKS Siódemka Sopot), Łucja Grządziela (GTS Pruszcz Gdański), Iga Hamadyk (GTK Gdynia), Karolina Klim (GTS Pruszcz Gdański), Julia Kobiella (UKS Bryza Kolbudy), Klara Kujawczyk (UKS Siódemka Sopot), Marta Marschk (UKS Kielno), Natalia Rutkowska (UKS Siódemka Sopot), Alicja Ustaszewska (UKS Bryza Kolbudy) rezerwowe: Wiktoria Bemowska (Bat Kartuzy), Izabela Laskowska (UKS Bryza Kolbudy), 

Wyjazd na turniej 30.04.2019 o godzinie 23:00 z parkingu przy Centrum Kowale, ul. Staropolska 32A. Wpłata na program kadr 200 zł. Zawodniczki powinny posiadać kartę EKUZ oraz paszport lub dowód osobisty.

Obraz