Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

EYBL: Pomerania 2006 druga w Człuchowie

25.01.2020 | Adam Greczyło | Kadry wojewódzkie | Aktualności | Odsłon: 1486

Pomerania 2006 z bilansem 4:1 zakończyła drugi turniej ligi EYBL, który w dniach 24 - 26 stycznia odbywał się w Człuchowie. Asseco Arka Gdynia zajęła piąte miejsce z bilansem 2-3. Kolejnym turniej EYBL w dniach 20 - 22 marca odbędzie się w Gdyni.  

W pierwszym dniu turnieju nasza kadra po zaciętym i wyrównanym spotkaniu uległa Riga DSN 49:53. W drugim meczu dnia żółto - czarni przegrywali już z BC Żalgiris Kowno 38:52, ale twarda obrona i nieustępliwa walka na całym boisku pozwoliły naszym zawodnikom uzyskać w ostatnich 4 minutach wynik 19:2 i wygrać całe spotkanie 57:54. 

W drugim dniu turnieju żółto - czarni odnieśli dwa zwycięstwa pokonując kolejno BS Vinnytsia 76:53 oraz BS Riga 83:40. W pierwszym spotkaniu 20 punktów na koncie zapisał Karol Ochocimski, a w drum meczu najskuteczniejszy był Tomasz Filipek autor 12 oczek. 

Ostatniego dnia doszło do pomorskich derbów w RYBL. Spotkanie od początku przebiegało pod kontrolą zespołu kadry Pomorza, która wygrała bardzo pewnie 108:42. Najwięcej 17 punktów dla Pomeranii zrobył Cezary Zabrocki. 

Kolejność końcowa:

1. BC Żalgiris Kowno (Litwa)

2. Pomerania 2006 (Polska)

3. BC Kłajpeda (Litwa)

4. Riga DSN (Łotwa)

5. Asseco Arka Gdynia (Polska)

6. BS Vinnytsia (Ukraina)

7. EBC Rostock (Niemcy)

8. BS Riga (Łotwa)

Nagrody indywidualne

MVP Turnieju: 

 Nojus Kiselevicius (BC Żalgiris Kowno)

Piątka All Stars: 

Uosis Tunkievicius (BC Żalgiris Kowno)

Karol Ochociński (Pomerania 2006)

Paulius Narvilas (BC Kłajpeda)

Pauls Katlaps (Riga DSN)

Tymoteusz Sternicki (Asseco Arka Gdynia)

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych zespołach:

Mantas Juzenas (BC Żalgiris Kowno)

Tomasz Filipek (Pomerania 2006)

Kristupas Grybas (BC Kłajpeda)

Aleks Simsons (Riga DSN)

Gracjan Rożyk (Asseco Arka Gdynia)

Rostyslav Lisovyi (BS Vinnytsia)

Mika Freitag (EBC Rostock)

Guntars Tropins (BS Riga) 

Sponsorzy i partnerzy turnieju: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Starostwo Powiatowe w Człuchowie, NDI S.A., Varta, BlackRoll. 

Obraz