Proszę czekać...

PMEDIA / Irena Zawadko news

Po weekendzie: GTK lepsze od Trefla, MTS gromi lidera

29.10.2012 | Adam Greczyło | Rozgrywki | Aktualności | Odsłon: 2295

GTK Gdynia pokonało Trefla Sopot 80:66 w spotkaniu na szczycie w lidzie juniorów. Udany debiut w Treflu zaliczył Grzegorz Kulka, który zdobył 15 oczek. W rozgrywkach o wejście do 2 ligi męskiej MTS Basket Kwidzyn wysoko pokonał lidera grupy A SKK AWFiS Gdańsk 94:65. Poniżej podsumowanie czwartego weekendu na parkietach POZKosz.

[Zdjęcie obok dzięki PMEDIA] Najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem weekendu był pojedynek Trefla Sopot z GTK Gdynia w juniorach. Grający bez czterech podstawowych zawodników sopocianie przegrali pierwszą kwartę 10:23. W GTK prym wiódł tercet Wróbel – Włodarczyk – Żołnierewicz, który w całym spotkaniu zdobył dla gdynian 57 punktów. W drugiej połowie prowadzenie podopiecznych Michała Mroza i Zbigniewa Balińskiego zbliżyło się do 30 oczek. Trefl się nie poddał i walczył do końca, ostatecznie sopocianie przegrali 66:80, ale różnica 14 oczek sprawia, że w rewanżu 8 grudnia wszystko jest możliwe.

Cenne wyjazdowe zwycięstwo w Olsztnie 95:65 nad Trójeczką odnieśli podopieczni Bogdana Zamośnego. Ekipa z Kwidzyna wygraną zawdzięcza rewelacyjnej trzeciej kwarcie wygranej 26:9. Tercet Wesołowski – Kurpiewski – Konopatzki zdobył dla kwidzynian 56 oczek. Czarni Słupsk pewnie wygrali w Gdańsku z ekipą Młodych Lwów 103:61.

Drugie zwycięstwo w drugim spotkaniu na parkietach 2 ligi kobiet zanotowały gdanskie akademiczki. Ekipa Włodzimierza Augustynowicza nie miała żadnych problemów w pokonaniu XX LO SMS Bydgoszcz. W drugiej połowie gdańszczanki pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie 16 punktów. AZS UG wygrał pewnie 78:37 i chyba na dobre usadowił się na miejscu lidera tabeli.

W juniorkach VBW GTK Gdynia wysoko pokonało połączone siły Blizy i Conrada 92:62, liderką VBW GTK w tym meczu była Dorota Garal autorka 19 punktów.

W kadetkach 97 seria wysokich wygranych. W spotkaniu drużyn bez wygranej UKS Jedynka Lębork pokonala Omegę Gdynia 99:26, dla zwyciężczyń 30 oczek zdobyła Oliwia Pianko. Bryza Kolbudy rozgromiła Blizę Władysławowo 154:15, a Paulina Franka zapisała na swoim koncie 43 punkty. Trops Kartuzy wygrał w Olsztynie 83:39, a Karolina Stawińska zdobyła 29 oczek dla ekipy z Kartuz.

W młodziczkach 2000 komplet wygranych dla Tropsa Kartuzy, pierwszy zespół pokonał Jedynkę Lębork 55:28, a drugi Korsarza Gimnazjum Dąbrówka 102:20. Wyjazdową wygraną zaliczyły koszykarki VBW GTK Gdynia, które pokonały UKS Ósemkę Wejherowo 83:11.

W walce o awans do 2 ligi męskiej MTS Basket Kwidzyn bardzo przekonywująco pokonał  lidera grupy A SKK AWFiS Gdańsk 94:65. Kwidzynian do wygranej poprowadził Tomasz Wilczewski, który zapisał na swoim koncie 24 punkty, aż 5 razy trafiając zza linii 6,75. W derbach Gdyni Itago nieznacznie lepsze od Fanklubu 81:75. Strzelecki pojedynek pomiędzy Piotrem Pęksykiem (Itago) a Krystianem Mudlafem (Fanklub) wygrał ten drugi zdobywając 25 oczek, ale po meczu z wygranej cieszył się autor 24 punktów Piotr Pęksyk z Itago. Tempa nie zwalniają koszykarze Bata Sierakowice, którzy tym razem wysoko pokonali TG Sokoła Gdańsk 102:64. Daniel Syldatk zdobył 34 punkty trafiając przy tym aż 6 razy za 3 punkty, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa ekipy Użlisa Starogard Gdański nad Truso Elbląg. Elblążąnie zagrali zespołowo i wygrali po dogrywce 96:87.

W młodzikach 99 odbył się tylko jeden mecz UKS Jedynka Pelplin pewnie pokonała UKS Człuchów 137:37, aż czterech zawodników z Pelplina zapisało na swoim koncie ponad 20 oczek.

Młodzicy 2000 rozegrali komplet spotkań, w meczu niepokonanych UKS 7 Trefl Sopot pokonała Czarnych Słupsk 101:52, a Sebastian Walda zdobył dla zwycięzców 32 punkty. Młodzi zawodnicy Asseco Prokom Gdynia pokonali na wyjeździe Basket Kwidzyn, 41 punktów w tym spotkaniu zaliczył Szymon Kreft. UKS Kielno pokonało UKS Krokowę 57:30, a Bat Sierakowice odniósł wyjazdowe zwycięstwo nad Etmal Korsarzem I Gdańsk 106:45.

Tak w skrócie minął weekend na parkietach POZKosz, kolejne mecze już w nadchodzących dniach.