Proszę czekać...

GTK Gdynia news

Po weekendzie: Starogard lepszy od Kwidzyna

05.11.2012 | Adam Greczyło | Rozgrywki | Aktualności | Odsłon: 2077

Dwa zwycięstwa nad zespołami z Kwidzyna odniosły zespoły ze Starogardu Gdańskiego w miniony weekend. Starogardzianie triumfowali w rozgrywkach o wejście do 2 ligi męskiej oraz kadetach 98, z kolei kwidzynianie okazali się lepsi w pojedynku kadetów 97. Co ważne wszystkie mecze trzymały w napięciu do samego końca i skończyły się różnicą najwyżej 2 punktów. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem weekendu w POZKosz.

W rozgrywkach o awans do 2 ligi męskiej MTS Basket Kwidzyn nie sprostał Użlisowi Starogard Gdański. Ekipa prowadzona przez Łukasza Króla przespała trzecią kwartę przegrywając 16:32 i nawet wysokie zwycięstwo w ostatniej kwarcie 29:14 nie wystarczyo do zwycięstwa. Ekipę ze Starogardu do wygranej poprowadzili Daniel Syldatk, Maciej Jatkowski i Dawid Neumann, którzy łącznie zdobyli 55 punktów. Wśród kwidzynian najskuteczniejszy był Łukasz Barski autor 28 punktów.

Za niespodziankę należy uznać porażkę Czarnych Słupsk na własnym parkiecie z grającym zaledwie w siódemkę zespołem Itago Gdynia 73:77. Truso nie dało żadnych szans zespołowi Remusa Kościerzyna i zwyciężyło na własnym parkiecie 112:60. W tabelach obu grup straszny ścisk w czołówce, jak pokazują wyniki każdy może wygrać z każdym, więc walka o awans do finału A będzie się toczyła do ostatniej klolejki.

W juniorach zwycięstwo 78:69 w Mrągowie odnieśli koszykarze Bogdana Zamośnego. Gospodarze zagrali już wzmocnieni wypożyczonymi z Kętrzyna Maciejem Kazirodem i Arkadiuszem Siwkiem. Ekipa Bartosza Koziatka przez 30 minut była równorzędnym rywalem dla kwidzynian, a o wyniku meczu zadecydowała ostatnia kwarta wygrana przez ekipę Basketu 28:18. Cenną wygraną w Elblągu zapisali na swoim koncie zawodnicy Meduzy De La Salle. Wojciech Czerlonko i spółka dopiero w drugiej połowie złapali odpowiedni rytm gry i dzięki wygranej drugiej części 45:27 triumfowali w całym spotkaniu 84:64.

W kadetkach 97 VBW GTK Gdynia pokonało UKS Jedynkę Lębork 73:36, najskuteczniejsza wśród zwyciężczyń była reprezentantka Pomorza Marta Marcinkowska, autorka 13 punktów. Bryza Kolbudy wysoko pokonała KKS Energę Olsztyn 103:51, najskuteczniejsza w Bryzie Paulina Franka zakończyła spotkanie z dorobkiem 27 oczek.

Bardzo ciekawie było podczas spotkania młodzików 99, ekipa De La Salle Meduzy prowadziła po pierwszej kwarcie spotkania z Korsarzem Gdańsk 27:15. Do pracy w ekipie Korsarza wziął się tercet Stankiewicz – Burczyk – Parzyszek. Gdańszczanie przegrali jeszcze drugą kwartę minimalnie 11:14, ale byli zdecydowanie górą w trzeciej i czwartej wygrywając odpowiednio 25:12 i 30:15. Korsarz wygrał całe spotkanie 81:68, a wspomniany tercet zdobył dla gdańszczan 60 punktów. Wśród pokonanych na wyróżnienie zasłużyli Szymon Akman i Jacek Waluś, pierwszy zdobył 24 punkty, drugi o punkt mniej. GTK Netz Gdynia pokonało w Człuchowie UKS 83:55, Czarni Słupsk zwyciężyli UKS Jedynkę Pelplin 118:55, a Bat Sierakowice odniósł wyjazdowe zwycięstwo nad Dwójką Starogard Gdański 61:39.

Tylko jedno spotkanie rozegrano w kadetkach 98 UKS Jedynka Lębork zwyciężyła na wyjeździe Pomorze Gimnazjum Dąbrówka 62:51. Pojedynek strzelecki Marta Marcnikowska (Pomorze) – Julia Bielak (Jedynka) wygrała ta pierwsza zapisując na swoim koncie 35 punktów, ale to drużyna Julii Bielak cieszyła się z wygranej.

W kadetach 97 spotkanie dwóch niepokonanych drużyn było świetnym widowiskiem. Po 30 minutach gry ekipa Anny Babickiej prowadziła różnicą 18 punktów i wydawała się być pewna wygranej. Nic bardziej mylnego, Przemysław Michałowski i spółka nie poddali się do końca, lider zespołu ze Starogardu zdobył w całym meczu 44 punkty, ale do wygranej SKSu nad MTSem zabrakło oczka. Ostatecznie kwidzynianie wygrali 90:89. Wśród zwycięzców najskuteczniejsi byli Kevin Banach 26 punktów i Mateusz Grabowski 22 oczka. Młode Lwy Gdańsk pokonały na wyjeździe UKS Jedynkę Pelplin 61:58, a UKS Ósemka Basket Wejherowo zwyciężyła drugi zespół GTK Gdynia 88:67.

Wiele emocji było w Kolbudach, w spotkaniu młodziczek 99 KKS Olsztyn pokonał miejscowe 69:67, o wyniku spotkania decydowała ostatnia kwarta wygrana przez KKS 27:14. Kinga Soboń i Kamila Płatek zapisały na swoim koncie 18 i 17 oczek dla zwycięskiej ekipy.

W kadetach 98 odbył się kolejny pojedynek pomiędzy zespołami SKS Starogard i MTS Basket Kwidzyn. Tym razem lepsi okazali się starogardzianie, którzy wygrali 64:62, chociaż ostatania kwarta należała do gości 19:6. Bryza Pruszcz Gdański wysoko pokonała Meduzę Gdańsk 110:39.

W spotkaniu młodziczek 2000 ekipa Michała Kowalskiego pokonała Korsarza Gimnazjum Dąbrówka 132:18, drugą kwartę Bryza wygrała 56:0. Top Spin Olsztynek okazał się lepszy od Tropa Kartuzy 87:43, a VBW GTK Gdynia ograło UKS Siódemkę Sopot 61:19.