Proszę czekać...

058sport.pl news

Po weekendzie: Truso samodzielnie na czele

12.11.2012 | Adam Greczyło | Rozgrywki | Aktualności | Odsłon: 2283

Truso Elbląg wykorzystało szansę, pokonało Bryzę Kolbudy i zostało samodzielnym liderem grupy A w rozgrywkach o wejście do 2 ligi męskiej. W kadetkach pewne zwycięstwa faworytów z Gdyni i Kartuz. Zapraszamy do lektury podsumowania weekendu w POZKosz oraz na inne ciekawe mecze planowane na ten tydzień, szczegóły poniżej.

Truso Elbląg wykorzystało szasnę, wygrało w Kolbudach 71:56 i jest samotnym liderem grupy A w rozgrywkach o wejście do 2 ligi męskiej. Ekipa Arkadiusza Majewskiego swoją przewagę budowała od pierwszej kwarty wygranej 18:14. W ostatniej odsłonie elblążanie pozwolili Bryzie na zdobycie zaledwie 9 punktów (16:9). Najskuteczniejsi w zwycięskiej ekipie byli Prokurat i Matkiewicz, którzy zapisali po 14 oczek, punkt mniej zdobył Jarosław Jakubów. Szansy na dołączenie do czołówki tabeli nie wykorzystała na własnym parkiecie ekipa SSK Kobylnica. Zespół Dominika Furmana uległ Fanklubowi Gdynia 69:78. Ekipę gospodarzy rozmontował duet Jakub BoguszTomasz Nosek, obaj zakończyli spotkanie z dorobkiem 20 oczek, 17 punktów dołożył do tego Bartosz Kobus. Dodatkowo Bogusz aż 4 razy trafiał zza linii 6,75 m.

W kadetkach 97 zgodnie z przewidywaniami faworyci pewnie wygrywali. Trops Kartuzy grając bez Karoliny Stawińskiej i Pauliny Zając wysoko pokonał Omegę Gdynia 121:34. Wśród podopiecznych Moniki Tomaczkowskiej najskuteczniejsze były Julia Lewna autorka 33 punktów i Paulina Hinc zdobywczyni 25 punktów. VBW GTK Gdynia również wysoko pokonało Blizę Władysławowo 102:24, Karolina Żygowska zapisała na swoim koncie 31 punktów. W Lęborku miejscowa UKS Jedynka prowadziła po 30 minutach gry z Dwójką Działdowo 73:54 i o mało nie przegrała całego spotkania. Finisz gości był godny podziwu, ekipa z Działdowa wygrała ostatnią kwartę 24:9, w całym meczu jednak górą były podopieczne Łukasza Pyzdrowskiego 82:78.

W młodzikach 2000 ekipa SKS Starogard Gdański pewnie pokonała Etmal Korsarza I Gdańsk 119:31, lider SKSu Grzegorz Kamiński zapisał na swoim koncie 42 punkty i po rozegranych pięciu spotkaniach legitymuje się średnią 29,4 punktu na mecz. W drugim spotkaniu tej kategorii MTS Basket Kwidzyn nie dał żadnych szans gdyńskim Rekinom. Ekipa z Kwidzyna wygrała 84:42, a Karol Martyniak zdobył dla zwycięzców 38 punktów.

Zgodnie z przewidywaniami w spotkaniu juniorek KKS Olsztyn uległ VBW GTK Gdynia 48:87, w zespole Karoliny Szlachty 20 punktów zdobyła Magdalena Jacak, o punkt mniej zapisała na koncie Dorota Garal. W zespole Alicji i Tomasza Sztąberskich najskuteczniejsza była Amelia Wełnicka, która spotkania zakończyła z dorobkiem 28 oczek.