Proszę czekać...

Marcin Korpolewski news

Pomorze pierwsze w Łochowie

12.11.2012 | Marcin Korpolewski | Kadry wojewódzkie | Aktualności | Odsłon: 2000

Świetnie zaprezentowałą się kadra Pomorza na turnieju kadr w Łochowie. Podopieczne Karoliny WIeczorek i Beaty Labudy wygrały turniej potwierdzając, że będą jednym z faworytów OOM 2013.

Na początek zmagań w Łochowie Pomorze pewnie pokonało kadrę województwa podlaskiego 65:30 a do zwycięstwa poprowadził duet Marta Marcinkowska i Dominika Stefańska. W drugim meczu, po bardzo emocjonującej końcówce Pomorze wydarło zwycięstwo kadrze Kujawsko-Pomorskiego, wygrywając ostatnie 1,5 minuty 10:0 a całe spotkanie 63:58. Bohaterką tego spotkania była Oliwia Plener, która 7 punktów z 9 zdobyła w przeciągu dwóch ostatnich minut meczu. W finale kadra Pomorza spotkała się z kadrą Mazowsza. Pierwsza połowa spotkania należała do podopiecznych Karoliny Wieczorek i Beaty Labudy, które do przerwy pewnie prowadziły 43:18. Po zmianie stron gospodynie turnieju zabrały się za odrabianie strat. Agresywna obrona wprowadziła sporo nerwowości w szeregach Pomorza, jednak zaliczka z I i II kwarty wystarczyła i ostatecznie Pomorze wygrało 74:63. Na wyróżnienie zasłużyły Aleksandra Kaczmarczyk, Marta Marcinkowska i Joanna Firko.

Pomorskie - Podlaskie 65:30 (22:7; 13:2; 6:10; 24:11)

Punkty zdobywały: Marcinkowska Marta 23, Stefańska Dominika 17 (2x3), Kadziewicz Patrycja 7, Kaczmarczyk Aleksandra 6, Ryng Natalia 4, Jaroszewska Kinga, Firko Joanna, Chamerka Paulina po 2, Śmietańska Katarzyna, Miazga Natalia, Puzdrowska Bibiana po 0.

Kujawsko-Pomorskie - Pomorskie 58:63 (8:15; 21:13; 17:10; 12:25)

Punkty zdobywały: Marcinkowska Marta 17, Stefańska Dominika 15, Jaroszewska Kinga 10 (1x3), Plener Oliwia 9, Śmietańska Katarzyna, Kaczmarczyk Aleksandra po 4, Firko Joanna, Puzdrowska Bibiana po 2, Miazga Natalia , Chamerka Paulina, Kadziewicz Patrycja, Ryng Natalia po 0.

Mazowieckie - Pomorskie 63:74 (9:27; 9:16; 22:15; 23:16)

Punkty zdobywały: Kaczmarczyk Aleksandra 18, Marcinkowska Marta 14, Firko Joanna 10, Ryng Natalia 8, Plener Oliwia 7, Śmietańska Katarzyna 6, Jaroszewska Kinga, Stefańska Dominika po 4, Miazga Natalia 2, Kadziewicz Patrycja 1, Chamerka Paulina, Puzdrowska Bibiana po 0.