Proszę czekać...

Marcin Korpolewski news

EEGBL: Drugi dzień = dwa zwycięstwa

01.12.2012 | Adam Greczyło | Kadry wojewódzkie | Aktualności | Odsłon: 1939

Coraz lepiej radzą sobie nasze zespoły podczas turnieju EEGBL w Człuchowie. W drugim dniu imprezy obie nasze ekipy solidarnie wygrały i przegrały po jednym spotkaniu, zarówno OSSM PZKosz jak i kadra 98 pokonały Kerevan Kori. W niedzielę ostatnie spotkania turnieju.

Kadra 98 najpierw pokonała Kerevan Kori 47:45, a następnie uległa BMS Kopenhaga 30:57. Spotkanie z Finkami od początku toczyło się po myśli ekipy Karoliny Wieczorek i Beaty Labudy, pierwsza odsłona wygrana 16:9, ale w drugiej do głosu doszły rywalki wygrały 16:2, ale w trzeciej odsłonie Pomerania odrobiła straty i do końca spotkania w wywórnanej końcówce nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa. W drugim spotkaniu z BMS Kopenhaga naszym zawodniczkom brakowało już sił, widać było również braki techniczne na tle rywalek. Druga i trzecia odsłona przegrane odpowiednio 8:14 i 4:19 zadecydowały o porażce w tym spotkaniu.

OSSM PZKosz najpierw uległ po walce ekipie BMS Kopenhaga 44:56, a następnie pokonał Kerevan Kori 34:9. W pierwszym meczu z duńskim zespołem przez prawie trzy kwarty trwała zacięta walka na boisku, ale pod koniec trzeciej odsłony BMS wyszedł na około 10 punktów prowadzenia i nie oddał go już do końca. Drugi mec z Kerevan Kori od początku układał się po myśli naszego zespołu, pierwsza kwarta wygrana 17:2.

Wyniki drugiego dnia turnieju:

OSSM PZKosz Pomorze - BMS Kopenhaga 44:56 (9:15, 15:12, 8:16, 12:13) szczegółowe statystyki

OSSM PZKosz Pomorze - Kerevan Kori 52:25 (17:2, 9:7, 17:6, 9:10)

Pomerania 98 - Kerevan Kori 47:45 (16:9, 2:16, 21:13, 8:7) szczegółowe statystyki

BMS Kopenhaga - Pomerania 98 57:30 (14:10, 14:8, 19:4, 10:8) szczegółowe statystyki