Proszę czekać...

PMEDIA / Irena Zawadko news

Po weekendzie: Trefl lepszy od GTK

10.12.2012 | Adam Greczyło, Marcin Korpolewski | Rozgrywki | Aktualności | Odsłon: 2749

Za nami kolejny weekend na parkietach POZKosz. W najciekawszym spotkaniu koszykarze Trefla Sopot pokonali w juniorach GTK Gdynia 84:72. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem tego weekendu na parkietach POZKosz.

W juniorach Czarni Słupsk rozgromili Młode Lwy Gdańsk 139:48, cała dziesiątka zawodników ze Słupska zapisała na swoim koncie dwucyfrowe zdobycze punktowe. Wyjazdowe zwycięstwo nad Asem Mrągowo zapisali na koncie koszykarze Meduzy De La Salle Gdańsk, a lider gdańszczan Wojciech Czerlonko zdobył 27 oczek. MTS Basket Kwidzyn pokonał Trójeczkę Olsztyn 79:66, ale zwycięstwo nie przyszło podopiecznym Bogdana Zamośnego łatwo, bowiem po 30 minutach gry było tylko 51:49 dla gospodarzy. Ostatnia odsłona nie pozostawiła jednak wątpliwości 28:17 dla MTSu.

W najciekawszym spotkaniu ligi juniorów GTK Gdynia uległo Treflowi Sopot 72:84. W roli głównej w tym spotkaniu wystąpili zawodnicy rocznika 1997 – Karol Majchrzak zdobył dla zwycięzców 22 punkty, a Marcel Ponitka 24 dla pokonanych. Na tym spotkaniu byliśmy z naszą kamerą zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo:

W kadetach 97 ponownie bliscy sprawienia niespodzianki byli koszykarze Jedynki Pelplin. Po 30 minutach gry zespół Przemysława Bielińskiego prowadził z niepokonanym Basketem Kwidzyn różnicą sześciu punktów 48:42. Ostatnia kwarta należała do przyjezdnych 28:15 i kwidzynianie utrzymali miano niepokonanych w lidze wygrywając 70:63. Wśród pokonanych Julian German zapisał na koncie 23 punkty. Ciekawe było również spotkanie w Starogardzie, miejscowy SKS po walce pokonał Truso Elbląg 66:56. Dla elblążan duet MajewskiSzuszkiewicz zdobył 44 punkty, a ten pierwszy popisał się aż czterema trafieniami zza linii 6.75. W pozostałych meczach wygrywali faworyci UKS 7 Trefl Sopot z Ósemką Basket Wejherowo 82:47i Młode Lwy Gdańsk z Meduzą De La Salle 112:51. Rezerwy GTK Gdynia pokonały na wyjeździe Etmal Korsarza II Gdańsk 79:73, aż 32 punkty i 5 trafień za 3 punkty zapisał na koncie Szymon Daszke, 24 oczka i 3 trafienia zza linii 6,75 zapisał na koncie Aleksander Załucki.

W kadetach 98 w spotkaniu drużyn bez wygranej UKS 7 Trefl Sopot pokonała Meduzę Gdańsk 85:54, a 34 punkty dla zwycięzców zdobył Jakub Zaszewski.

W młodzikach 99 Bryza Kolbudy pokonała MTS Basket Kwidzyn 65:55 i nadal znajduje się na czele tabeli w grupie B. Bat Sierakowice pokonał w Pelplinie miejscową Jedynkę 77:65, gospodarzom nie pomogło 21 punktów Michała Guza, bo w szeregach zespołu z Sierakowic Adam Majewski, Konrad Kolka i Szymon Cyperski zapisali na swoim koncie ponad 20 oczek.

W młodzikach 2000 UKS 7 Trefl Sopot wysoko pokonała UKS Kielno 118:36, Etmal Korsarz I Gdańsk wygrał z UKS Jedynką Pelplin 95:41. Drugie zwycięstwo zanotowali zawodnicy UKS Krokowa, którzy pokonali UKS Ósemkę Basket Wejherowo 74:46, aż 56 punktów dla zwycięzców zdobył duet Patryk KuncMarcin Okoń. Wysokie zwycięstwo zapisali na swoim koncie koszykarze Czarnych Słupsk, którzy pokonali drugi zespół Etmal Korsarza Gdańsk 93:12.

W rozgrywkach o awans do 2 ligi męskiej najwięcej emocji również tych pozasportowych było w pojedynku Bata Sierakowice z Użlisem Nieruchomości Starogard Gdański. Po trzech odsłonach był remis 67:67, ostatnia kwarta należała do gospodarzy 22:13, wśród których 31 punktów zdobył Paweł Pawłowski. Dwa przewinienia techniczne otrzymał Daniel Syldatk, autor 33 punktów dla zespołu Użlisa Starogard Gdański. Tomasz Wilczewski zapisał na koncie 27 oczek i poprowadził MTS Basket Kwidzyn do wygranej nad Bryzą Kolbudy 82:75. W dołku pozostają zawodnicy SSK Kobylnica, tym razem podopieczni trenera Dominika Furmana nie sprostali rezerwom SMS PZKosz Władysławowo ulegając 67:82, aż pięć razy za trzy punkty trafiał w tym spotkaniu Jakub Garbacz z SMS PZKosz. Fanklub Gdynia bardzo wysoko pokonał pozostającą bez zwycięstwa w lidze Pogoń Lębork 107:46.

Kolejna wysoka wygrana AZS Uniwersytet w 2 lidze. Tym razem najskuteczniejsza w gdańskiej ekipie była Karolina Formella autorka 20 punktów.

W juniorkach znaczny krok w kierunku drugiego miejsca zrobił Conrad Bliza. W Gdańsku podopieczne Adama Mullera znów były lepsze od KKS Olsztyn. Tym razem nie do zatrzymania była Karolina Kleban (20 punktów) wspierana przez Joannę Borowską (18) i Kamilę Urbańską (12).

W kadetkach mecz na szczycie w Gdyni zakończył się zwycięstwem gospodyń, choć do przerwy to przyjezdne prowadziły i to aż 15 punktami. W drugiej połowie ekipa z Kolbud miała olbrzymie problemy z faulami. Po pięć przewinień miały Latopolska, Plener i Iwanowska, dwie kolejne koszykarki miały po 4 faule. Nie pomogło aż sześć celnych trafień z dystansu. W zespole GTK nie do zatrzymania był duet StefańskaMarcinkowska. Szczególnie wychowanka Tropsa Kartuzy miała dobry dzień i mecz zakończyła z dorobkiem 26 punktów. Równie ciekawy przebieg miał mecz w Starogardzie Gdańskim, gdzie o zwycięstwie gości decydowała ostatnia kwarta. Na nic zdało się 16 punktów Doroty Ciałek i 13 Beaty Wajdy. W Lęborku emocji nie było i Jedynka bardzo wysoko pokonała Blizę WładysławowoOliwia Pianko dla gospodyń zdobyła 22 punkty.

W kadetkach 98 kolejną porażkę odniosła Omega. Tym razem górą było Pomorze Gimnazjum Dąbrówka, w którym nie do zatrzymania była Marta Marcinkowska autorka aż 53 punktów. W drugim meczu Jedynka Lębork odniosła cenne zwycięstwo nad Truso Elbląg.

W młodziczkach najciekawiej zapowiadało się spotkanie KKS z GTK, ale ekipa gości wystąpiła znacząco osłabiona, nie dość, że pauzowały Szczęsna i Manikowska, to jeszcze już na początku meczu kontuzję złapała także Natalia Ryng. W tej sytuacji ekipa gospodyń wygrała bardzo wysoko, a wśród gości najskuteczniejsza została Zuzanna Kulińska (urodzona w 2001 roku). W drugim meczu serię porażek przerwał Trops Kartuzy i dzięki aż pięciu zawodniczkom, które zdobyły ponad10 punktów pokonał Siódemkę Sopot.

W młodziczkach 2000 najciekawszy mecz odbył się w Sopocie. Trops Kartuzy, który przed tygodniem jednym punktem uległ Bryzie Kolbudy, tym razem także o „oczko” był lepszy od Siódemki Sopot. Wśród zwyciężczyń najskuteczniejsza była Roksana Rybakowska (12 punktów). Dwa bardzo wysokie zwycięstwa odniósł Top-Spin Olsztynek. W dwa dni najskuteczniejsza w lidze Magdalena Kowalewska zdobyła dla Top-Spin 63 punkty.