PMEDIA / Irena Zawadko news

Po weekendzie: Emocje do końca

15.01.2013 | Adam Greczyło | Rozgrywki | Aktualności | Odsłon: 1816

Zakończył się już pierwszy etap w rozgrywkach o awans do 2 ligi męskiej, juniorów oraz młodzikach 1999 i 2000. W ostatnich spotkaniach pierwszego etapu było sporo emocji. Zapraszamy na zapoznanie się z podsumowaniem weekendu na parkietach POZKosz.

W najciekawszym spotkaniu rozgrywek o awans do 2 ligi męskiej ekipa Użlisa Nieruchomości Starogard Gdański uległa w Gdańsku SKK AWFiS Gdańsk 74:77, zdecydowany wpływ na porażkę miała bardzo słaba forma Daniela Syldatka w tym meczu. Lider Użlisa zdobył w tym meczu tylko 5 oczek, co jest jego najsłabszym osiągnięciem w tym sezonie. Przed tym meczem jednak wszystko było już jasne, bowiem Truso Elbląg pokonało Sokoła Gdańsk i Użlis nie miał już szans na awans do finału A.

W spotkaniu ligi juniorów, którego wynik zalicza się do finału A Meduza De La Salle udanie zrewanżowała się Trójeczce Olsztyn za porażkę różnicą 14 punktów w pierwszym spotkaniu. Ekipa trenera Jarosława Królikowskiego już do przerwy z nawiązką odrobiła straty z pierwszego spotkania (52:25). Gdańszczan do boju w tym pojedynku poprowadził kwartet Sitko – Witkowski – Czerlonko – Bławat, który dla Meduzy zdobył 78 punktów. Dodatkowo Tomsza Sitko obok 30 oczek zapisał na koncie aż 4 trafienia za linii 6,75.

W lidze młodzików 99 najciekawiej było podczas spotkania zaliczanego do finału A – w Słupsku Czarni podejmowali GTK Netz Gdynia. Pierwsze spotkanie gdynianie przegrali 55:86, więc faworytem przed pojedynkiem na własnym parkiecie była ekipa Czarnych. Tymczasem 41 punktów Dawida Sączewskiego pozwoliło ekipie GTK odnieść bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo 91:89 i pozytywnie myśleć przed spotkaniami w finale A.

W kadetach 97 ponownie ciekawie było w spotkaniu derbowym pomiędzy Jedynką Pelplin a SKS Starogard Gdański. Po 20 minutach gry ekipa gości prowadziła 34:23 i wydawało się, że kontroluje wydarzenia na boisku, jednak trzecia odsłona wygrana przez Jedynkę 24:9 ponownie otworzyła szasnę zwycięstwa przed zespołem gospodarzy. Ostatnia kwarta dla gości 22:10 i ostatecznie zwycięstwo starogardzian 65:57, na wyróżnienie zasługuje wyczyn Szymona Tylkowskiego, zawodnik SKSu zapisał na swoim koncie 21 oczek, aż pięciokrotnie trafiając za trzy punkty.

W kadetach 98 emocje do samego końca w Gdańsku, Meduza która pierwsze spotkanie w Starogardzie przegrała 38:106 była o krok od wygranej w rewanżu. Młodzi gdańszczanie przegrali minimalnie po walce do samego końca 59:60. Przy tak wyrównanym spotkaniu pierwsza kwarta przegrana 4:11 okazała się brzemienna w skutkach dla ekipy Meduzy.

Ruszyły turnieje w najmłodszych kategoriach. Chłopcy rywalizowali w Gdyni, Kielnie i Sopocie. Po pierwszych spotkaniach na czoło wysuwają się ekipy GTK Gdynia, SKS Sharks Gdynia, UKS Siódemka I Sopot, GKS Korsarz Gdańsk, Czarni Słupsk i UKS Kielno. Liderem klasyfikacji strzelców po pierwszych spotkaniach jest Iwo Olender, który legitymuje się średnią 30,5 punkta na mecz. Za tydzień do rywalizacji przystąpi grupa C złożona z drużyn z Kwidzyna, Starogardu Gdańskiego, Pelplina i Nowego Dworu Gdańskiego. Z kamerą odwiedziliśmy turniej w Gdyni, zapraszamy do oglądnia materiału.