Proszę czekać...

PMEDIA / Irena Zawadko news

Po weekendzie: Trefl lepszy od MTS Basketu

28.01.2013 | Adam Greczyło | Rozgrywki | Aktualności | Odsłon: 1783

Trefl Sopot pokonał MTS Basket Kwidzyn i w tabeli juniorów trzy zespoły mają taką samą liczbę punktów, a Czarni Słupsk mają na koncie jedno spotkanie mniej. Rywalizacja o trzy miejsca premiowane awansem na szczebel centralny zapowiada się w tym roku pasjonująco. Zapraszamy do lektury poddumowania weekendu w POZKosz.

W juniorach pewne zwycięstwa faworytów. GTK Gdynia wysoko pokonało Trójeczkę Olsztyn 144:89, aż 34 punkty dla zespołu Michała Mroza zdobył Przemysław Żołnierewicz. Trefl Sopot ograł MTS Basket Kwidzyn 83:53, a zespół do wygranej poprowadził Paweł Dzierżak zdobywca 21 punktów. Na tym spotkaniu była nasza kamera, zapraszamy do oglądania materiału z meczu. Problemów ze zwycięstwem w Mrągowie nie mieli również koszykarze SKS Starogard Gdański, którzy wygrali pewnie 94:45.

W kadetach 97 przełożono kilka spotkań, ale w jedynym rozegranym meczu było bardzo ciekawie. UKS 7 Trefl Sopot pokonała w Kwidzynie MTS Basket 88:76. O wygranej zespołu Bartłomieja Perzanowskiego zadecydowała ostatnia kwarta wygrana przez sopocian 31:15. Dla zwycięzców 27 punktów zdobył Karol Majchrzak, a 19 dołożył Damian Ciesielski.

W kadetach 98 ciekawie było również w Kwidzynie, gdzie miejscowy MTS Basket podejmował SKS Starogard Gdański. Tym razem lepsi okazali się zawodnicy ze Starogardu, którzy wygrali 84:68, zespół ze Starogardu do wygranej poprowadził duet MilewskiKraśniewski, który zdobył 63 punkty dla SKSu.

W młodzikach 99 pewną wygraną w Starogardzie Gdańskim zanotowali walczący w finale B koszykarze Etmal Korsarza Gdańsk. Gdańszczanie wygrali 102:68.

W młodzikach 2000 pewna i wysoka wygrana Czarnych Słupsk nad Asseco Prokomem Gdynia 100:46, dla gdynian była to pierwsza porażka w lidze. Decydująca dla losów spotkania była pierwsza połowa wygrana przez słupszczan 64:11, w drugich 20 minutach gra gdynian wyglądała już o wiele lepiej o czym świadczy wynik 35:36. Dla zwycięzców aż 27 punktów zdobył Filip Grządzielski.  W innym spotkaniu finału A Bryza Pruszcz Gdański pewnie pokonała GTK Gdynia 93:62.

W rozgrywkach o awans do 2 ligi męskiej liderujący w tabeli Bat Sierakowice pewnie pokonał Itago Gdynia 90:63, 29 punktów dla zwycięzców zdobył Paweł Pawłowski. Ciekawie było w Elblągu, gdzie Truso podejmowało Fanklub Gdynia, gospodarze wygrali 73:62 mając najskuteczniejszego zawodnika w osobie Piotra Prokurata. Najbardziej zacięte było jednak spotkanie w Gdańsku, SKK AWFiS przegrywało po 30 minutach z rezerwami SMS PZKosz Władysławowo różnicą 4 punktów (54:50). Ostatnia kwarta była jednak lepsza w wykonaniu gdańszczan, którzy wygrali 29:22 i w całym spotkaniu okazali się lepsi 79:76.

W Dąbrówce Tczewskiej odbył się pierwszy turniej w kategorii Zuchów 2002, Dwa zwycięstwa na koncie ma zespół Siódemki Sopot, następnie w tabeli grupy A są trzy drużyny z jedną wygraną UKS Jedynka I Pelplin, GKS Korsarz Gdańsk i UKS Jedynka II Pelplin. Bez wygranej pozostają młodzi koszykarze De La Salle Meduzy Gdańsk, którzy z powodu braku 10 zawodników oba spotkania przegrali walkowerem.