Proszę czekać...

GTK Gdynia news

3x3: GTK Gdynia zagra w finale Mistrzostw Polski U18

23.02.2013 | Adam Greczyło | Rozgrywki | Aktualności | Odsłon: 2696

Zespoły GTK Gdynia zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców wygrały Młodzieżowe Mistrzostwa Pomorza w kategorii U18 i zapewniły sobie awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 30 - 31 maja prawdopodobnie we Wrześni.

Zobacz zdjęcia z turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Pomorza 3x3

Sobota w POZKosz stała pod znakiem koszykówki 3x3. Dyscyplina kandydująca do miana sportu olimpijskiego zawładnęła halą ZSSO przy ulicy Władysława IV 54. Impreza była jednocześnie zakończeniem przerwy w rozgrywkach POZKosz spowodowanej feriami zimowymi w województwie pomorskim. Na starcie turnieju stanęła rekordowa liczba 35 zespołów dziewcząt i chłopców zgłoszonych do 6 kategorii rozgrywkowych (U14, U16, U18). Drużyny w pierwszym etapie turnieju rywalizowały na sześciu boiskach (duża i mała sala ZSSO), a spotkania półfinałowe i finałowe rozegrano na dwóch głównych koszach, główne boiska były wyposażone w elektroniczne zegary i tablice wyników.

Rywlizację wśród mężczyzn zdominowały zespoły Gdyńskiego Towarzystwa Koszykówki, które nie wygrały tylko w kategorii U16, gdzie po bardzo zaciętym i emocjonującym finale zwyciężyła ekipa Zielone Żabki z SKS Starogard Gdański w składzie Mateusz Leszczyński, Szymon Tylkowski, Grzegorz Ostanówka i Przemysław Michałowski.

Wśród kobiet rywalizację w kategorii U18 wygrała ekipa GTK I Gdynia, która w finałowym pojedynku pokonała swoje klubowe koleżanki z GTK II 18:10. Zwycięzka ekipa wystąpiła w składzie: Julia Drop, Katarzyna Derkowska, Agata Stępień i Małgorzata Kimson.

W kategorii mężczyzn do lat 18, podobnie jak wśród kobiet finał był wewnętrzną sprawą drużyn GTK. Lepsi okazali się zawodnicy GTK II Gdynia, którzy wygrali z GTK I 26:17. Skład zwycięzców: Paweł Krefft, Jakub Nowaczek, Marek Zywert, Kamil Zywert.

W kategorii U16 kobiet najlepszy okazał się zespół SiSiSki złożony z zawodniczek Bryzy Kolbudy, drugie miejsce zajęły również koszykarki z Kolbud, które grały w zespole Daj Piątaka - Mafia Włodka. Skład ekipy SiSiSki - Nikola Iwanowska, Katarzyna Śmietańska, Agata Załęska i Joanna Firko.

W rywalizacji najmłodszych koszykarzy i koszykarek wśród chłopców triumfował zespół GTK I Gdynia w składzie Dawid Sączewski, Cezary Taube, Jakub Kociołek i Wiktor Heleniak. Natomiast wśród dziewcząt wygrały młode adeptki koszykówki z Bryzy Kolbudy w składzie Aleksandra Szadkowska, Karolina Skonka, Oliwia Radoń i Aleksandra Kaczmarczyk.

Podczas zakończenia turnieju medale wręczali: Ryszard Cudak (wiceprezes Streetball Polska, organizator finału Mistrzostw Polski 3x3) oraz Marcin Korpolewski (wiceprezes POZKosz), Robert Jakubiak (wiceprezes POZKosz), Bogdan Zamośny (członek Zarządu POZKosz).

Poniżej lista medalistów we wszystkich kategoriach:

U14 kobiet
1. Bryza Kolbudy
2. GTK Gdynia

U16 kobiet
1. SiSiSki (Bryza Kolbudy)
2. Daj Piątaka - Mafia Włodka (Bryza Kolbudy)