Proszę czekać...

Marcin Rusinek news

U18 mężczyzn: GTK Gdynia mistrzem Polski!!!

12.05.2013 | Adam Greczyło | Rozgrywki | Aktualności | Odsłon: 1509

GTK Gdynia pokonało Trefla Sopot 84:70 w spotkaniu finałowym Mistrzostw Polski juniorów w Słupsku. Ekipa gospodarzy w meczu o brąz nie sprostała Basketowi Junior Poznań ulegając 58:72.

W meczu finałowym gdynianie bardzo dobrze rozpoczęli prowadząc po pierwszej kwarcie 28:12, a po 20 minutach gry 46:24. Trefl zabrał się do odrabiania strat w trzeciej kwarcie, sygnał dał Paweł Dzierżak, którego wspierali Kamil Hanke i Adam Brenk, pod tablicami dzielnie walczył Mikołaj Witliński. Sopocianie zmniejszyli straty do 8 punktów, ale wówczas Witliński popełnił faul w ataku i musiał opuścić boisko z powodu piątego przewinienia. Gdynianie w końcówce kontrolowali już wydarzenia na boisku. W zespole Michała Mroza na wyróżnienie zasłużyli Marceli Ponitka, Artur Włodarczyk, Bartosz Wróbel, Paweł Krefft, Damian Jeszke oraz uznany za MVP turnieju finałwoego Przemysław Żołnierewicz.

W spotkaniu o brąz Czarni Słupsk ulegli Basketowi Junior Poznań 58:72. W szeregach gospodarzy osamotniony w swoich poczynianiach był Wojciech Jakubiak, który spotkanie zakończył z dorobkiem 26 punktów.