Proszę czekać...

058sport.pl news

Mecz Gwiazd POZKosz: Zachód lepszy w Meczu Juniorek

01.09.2013 | Adam Greczyło | Rozgrywki | Aktualności | Odsłon: 2024

Ekipa Zachodu okazała się lepsza w Meczu Gwiazd Juniorek, drużyna prowadzona przez duert trenerski Karolina Szlachta - Monika Tomaczkowska pokonał swoje rywalki 73:57.

Zobacz statystyki meczu

Pierwsza kwarta pojedynku dziewcząt należała do ekipy Zachodu, która w połowie odsłony po trafieniu Moniki Buczak prowadziła 13:4. Wschód jednak szybko wziął się do pracy i za sprawą swoich liderek Katarzyny Śmietańskiej, Marty Marcinkowskiej i Karoliny Kleban  odrobił straty i wyrównał stan rywalizacji na 23:23. Od połowy drugiej kwarty ponownie inicjatywę przejęła ekipa Zachodu, która po 20 minutach prowadziła różnicą 7 punktów 34:27.

Trzecia kwarta była remisowa, pomimo usilnych starań Karoliny Kleban, Pauliny Franka i koleżanek na prowadzeniu cały czas pozostawała ekipa Zachodu, która prowadziła po 30 minutach gry 53:46. Ostatnia kwarta nie zmieniła obrazu wydarzeń na boisku, zespół Zachodu wygrał ostatnią kwartę 20:11 i całe spotkanie 73:57. Najskuteczniejszymi zawodniczkami obu ekip były w ekipie Wschodu Karolina Kleban autorka 18 punktów i Agata Stępień zdobywczyni 14 punktów dla Zachodu.

MVP Meczu Gwiazd POZKosz w kategorii juniorek 2013 została Monika Buczak z VBW GTK Gdynia.