Proszę czekać...

PMEDIA / Kazimierz Kobiak news

Mecz Gwiazd POZKosz: Wschód górą w meczu juniorów

01.09.2013 | Adam Greczyło | Rozgrywki | Aktualności | Odsłon: 1729

Ekipa Wschodu pokonała Zachód 88:62 w spotkaniu juniorów podczas Meczu Gwiazd POZKosz, a trenerzy zespołu za MVP Meczu uznali Wojciecha Czerlonko z Meduzy De La Salle Gdańsk.

Zobacz statystyki meczu

Spotkanie juniorów otworzył trafieniem za trzy punkty Bartosz Sprengel, chwilę później po trafieniu Pawła Kreffta ekipa Zachodu prowadziła 7:2, Wschód jednak szybko wziął się do pracy i zaczął odrabiać straty. Udało się to już równo z końcem pierwszej kwarty kiedy na tablicy wyników był remis 13:13. Druga kwarta przebiegała już pod dyktando zawodników ze Wschodu, wśród których najskuteczniejszy był Wojciech Czerlonko autor 8 punktów w pierwszej połowie.

Trzecia odsłona jeszcze bardziej potwierdziła dominację zespołu Wschodu, podopieczni duetu trenerskiego Kloziński - Zamośny wygrali tą odsłonę 26:13 i po 30 minutach powiększyli swoje prowadzenie do stanu 61:39. Ostatnia kwarta niczego już nie zmieniła w przebiegu spotkania, Zachód nie zdołał wygrać meczu, a Wschód odniósł pewne zwycięstwo.

MVP spotkania trenerzy zwycięskiej ekipy uznali Wojciecha Czerlonko z Meduzy Gdańsk.

Po spotkaniu rozegrano konkurs wsadów z udziałem dwóch zawodników - Karol Skórowski pokonał w nim ubiegłorocznego triumfatora Mateusza Pietkiewicza.