Proszę czekać...

Wojciech Figurski / 058sport.pl news

Mecz Gwiazd POZKosz za nami

30.08.2015 | Adam Greczyło | Rozgrywki | Aktualności | Odsłon: 1885

Mecz Gwiazd pamięci Wojciecha Pietkiewicza 2015 przechodzi do historii. Po raz pierwszy impreza odbyła się w przestronnej Gdynia Arena co miało duży wpływ na odbiór widowiska. Najważniejsze, że młodzież stawiła się bardzo licznie i ponad 900 medali trafiło do młodych adeptów koszykówki.

Mecz Gwiazd to tradycyjnie okazja do wspomnień o Wojciechu Pietkiewiczu - nagroda Wojciecha Pietkiewicza to najwyższe wyróżenienie przyznawane przez POZKosz. W tym roku nagrodę otrzymali Maciej Kowalczuk Dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Jarosław Sarzało Prezes SKS Starogard Gdański - twórca koszykówki w Starogardzie Gdańskim. Klubami roku 2015 zostały VBW GTK Gdynia wśród kobiet i UKS Siódemka Sopot wśród mężczyzn. Nagroda TRENERA ROKU powędrowała do Karoliny Wieczorek, a ARBITREM ROKU wybrano Katarzynę Kośka.

Impreza rozpoczęła się od meczu juniorek, pierwsze na prowadzenie wyszła ekipa Zachodu. Jak się później okazało było to jedyne prowadzenie zespołu Tomasza Cielebąka w tym spotkaniu, 4 minuty później Wschód już prowadził 10:3. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wschodu 55:27. Nagroda MVP trafiła do Oliwii Plener, która w całym spotkaniu zapisała na swoim koncie 10 punktów.

Drugim w kolejności pojedynkiem było spotkanie Sędziowie - Trenerzy - określany mianem świętej wojny. Trenerzy pałali wielką rządzą zwycięstwa za porażkę w ubiegłym roku, jednak od początku spotkania stroną przeważającą była ekipa Sędziów prowadzona przez duet Maryniewski - Hanke. Do przerwy prowadzili Sędziowie 22:15, w drugiej połowie trenerzy zmniejszyli straty i wyszli na prowadzenie. W końcówce jednak kontrolę nad spotkaniem przejęli sędziowie, doprowadzili do remisu i mieli nawet szasnę na zwycięstwo. MVP spotkania został Krzysztof Tuński.

Jako ostatni na parkiet wybiegli juniorzy, ekipa Zachodu od samego początku osięgnęła prowadzenie, którego nie oddała ani na moment do końca spotkania. W ostatniej odsłonie kiedy prowadzenie ekipy Michała Mroza osiągnęło 16 punktów (48:32) Wschód ruszył do walki, ale na zwycięstwo zawodnikom Przemysława Bielińskiego nie starczyło czasu, udało się jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. 56:51 dla Zachodu, a tytuł MVP meczu dla Damiana Ciesielskiego autora 11 oczek.

Konkursy rozgrywane w ramach Meczu Gwiazd POZKosz wygrali:

Konkurs rzutów za 3 punkty - zwycięzca Oliwia Radoń

Konkurs trójka z trzech pozycji - zespół w składzie Karolina Wieczorek, Małgorzata Byczkowska i Martyna Fierka

Konkurs wsadów - Karol "Skóra" Skórowski

Partnerzy i sponsorzy: Urząd Marszałkowski Wojewóztwa Pomorskiego, NDI S.A. Tauron Basket Liga, BioDermic, UFFO.pl, Basketmania.pl, Hurtownia Balticon Sport, Miasto Gdynia, Auchan, Radio Gdańsk, Pomorska TV, TV Wybrzeże, koszykowkakobiet.pl, Platforma Medialna, 058 sport. Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!