Proszę czekać...

POZKosz.COM news

Decka Pelplin wygrywa Puchar Polski!

05.11.2015 | Adam Greczyło | Rozgrywki | Aktualności | Odsłon: 1673

Jedynka Pelplin zwycięża w rozgrywkach Pucharu Polski Mężczyzn na szczeblu województwa pomorskiego. W finałowym spotkaniu ekipa Przemysława Bielińskiego pokonała Gryf Vecro Prabuty 85:56.

Pierwsza kwarta meczu należała do gospodarzy, którzy po 10 minutach gry prowadzili 19:16, w drugiej kwarcie ekipa z Pelplina przycisnęła w obronie i do przerwy na tablicy wyników było 38:33 dla Jedynki. Osłanieni brakiem Więckowskiego, Barganowskiego i Leszczyńskiego zawodnicy z Prabut w drugiej połowie nie byli już w stanie skutecznie walczyć z zespołem z Pelplina i ostatecznie przegrali 56:85.

Wśród zwycięzców najskuteczniejsi byli Julian German 23 punkty (6x3), Bartosz Sarzało 18 punktów (4x3) i Wiktor Czyżewski 18 punktów. Dla pokonanych najwięcej 16 punktów zdobył Mateusz Grabowski.

Spotkanie finałowe obserwowali, a po meczu zawodnikom obu drużyn wręczali medale burmistrzowie obu miast: Patryk Demski - burmistrz Pelplina oraz Marek Szulc - burmistrz Prabut.

PTK Gryf Vecro Prabuty - Decka Pelplin 56:85 (19:16, 14:22, 15:21, 8:26) szczegółowe dane meczu