Proszę czekać...

pozkosz.com news

1:4 męskiej kadry 1998 w Kownie

28.10.2012 | Adam Greczyło | Kadry wojewódzkie | Aktualności | Odsłon: 2082

Jedno zwycięstwo i cztery porażki to bilans męskiej kadry rocznika 1998 na turnieju EYBL w Kownie. Podopieczni Jarosława Królikowskiego i Rafała Knapa po zwycięstwie w pierwszym spotkaniu nad ekipą Timirjazevskaja Moskwa 46:45 przegrali cztery kolejne mecze.

Czytaj również: Wygrana kadry 98 na początek w Kownie

W sobotę nasza drużyna uległa najpierw bardzo wysoko zespołowi Marciulionisa 40:104, chociaż pierwsza kwarta nie zapowiadała tak wysokiej porażki. Po 10 minutach na tablicy wyników było 16:12 dla Litwinów. Niestety kolejne minuty spotkania to już zdecydowana przewaga zespołu Marciulionisa. Po 8 punktów na swoim koncie zapisli najskuteczniesi w barwach Pomorza 1998 - Nicholas Śliwiński i Tomasz Dylicki.

Szczegółowe statystyki meczu

Drugim sobotnim rywalem naszego zespołu był zespół szkoły Sabonisa. Pojedynek był bardziej wyrównany, pierwsze trzy kwarty wygrali młodzi Litwini, ostatnia odsłona dla Pomorza, ale naszym zawodnikom nie udało się odrobić strat. Porażka 46:58 stała się zatem faktem. Najskutecznieszy w Pomorzu ponownie był Tomasz Dylicki, autor 14 punktów. Dylicki zapisał na swoim koncie również trzecią double - double w czwartym spotkaniu turnieju. Drugim strzelcem byl Julian German, autor 11 punktów.

Ostatnim rywalem naszego zespołu był również litewski zespół BS Aisciai Kowno. Niestety nasi zawodnicy byli w tym spotkaniu bardzo słabo dysponowani rzutowo (15/53 za 2 punkty i 0/9 za 3 punkty). Rywale również górowali w walce na tablicach wygrywając klasyfikację zbiórek 47:36. Ostatecznie żółto - czarni przegrali 38:60. Najskuteczniejszy ponownie był Tomasz Dylicki, który zakończył spotkanie z dorobkiem 11 punktów na koncie.

Młodzi zawodnicy wracają już do Polski z Kowna. Kolejnym etapem jest turniej w odległym rosyjskim Saratowie, który odbędzie się w dniach 24 - 27 stycznia 2013 roku.