Proszę czekać...

pozkosz.com news

Kadra 99 dwa razy wygrywa

24.11.2012 | Adam Greczyło | Kadry wojewódzkie | Aktualności | Odsłon: 2489

Dwa zwycięstwa w drugim dniu turnieju odniosła męska kadra rocznika 99 podczas turnieju w Valmierze. Podopieczni Roberta Jakubiaka i Macieja Szelągowskiego pokonali BS Valmiera 69:60 i KK Vimsi 59:50.

O godzinie 13.30 naprzeciw naszej drużyny stanął gospodarz turnieju BS Valmiera. Od samego początku nasi zawodnicy narzucili swoje tempo gry, co skutkowało dużym nawet 20 punktowym prowadzeniem, jednak słabszy okres gry w czwartej kwarcie doprowadził gospodarzy do zmniejszenia strat do Pomeranii na 3 punkty. Na szczęście końcówka należała już do nas i ostatecznie Pomerania 99 wygrała 69:60.

Zupełnie inne oblicze miało drugie spotkanie z zespołem KK Viimsi. To zespół Estoński od początku przeją inicjatywę i przez dłuższą część meczu prowadził. Zwrot nastąpił na koniec trzeciej kwarty, kiedy to spektakularnym rzutem z połowy, równo z syreną kończącą tę odsłonę popisał się Adrian Góralczyk. Wyprowadziło to nasz zespół na czteropunktową przewagę, którą sukcesywnie powiększaliśmy w ostatniej odsłonie dowożąc do końca bezpieczne zwycięstwo w 59:50.

BS Valmiera - Pomerania 99 69:60 (16:23, 8:16, 13:13, 23:17) szczegółowe statystyki

Pomerania 99 - KK Vimsi 59:50 (10:15, 15:12, 20:12, 14:11) szczegółowe statystyki