Proszę czekać...

pozkosz.com news

OOM: Dziewczęta zagrają o złoto, chłopcy kończą na szóstym

04.07.2013 | Marcin Korpolewski | Kadry wojewódzkie | Aktualności | Odsłon: 2033

Po raz czwarty w historii Kadra Pomorza kobiet awansowała do wielkiego finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dziś w półfinale nasze dziewczyny nie dały szans silnej ekipie Mazowsza i wygrały 66:51. Męska kadra po porażce z Mazowszem 69:86 zajęła szóste miejsce.

Pomorski dzień na OOM zaczeli mężczyźni. Kadra chłopaków o piąte miejsce walczyła z silną ekipą Mazowsza. Po naszej ekipie wyraźnie widać było trudy wczorajszego, dramatycznego meczu decydującego o awansie do pierwszej czwórki. Mazowsze przeważało od pierwszej minuty. Jedynie na początku trzeciej kwarty gdy na ławce siedzieli najlepsi gracze rywala udało się znacząco odrobić straty. Niestety gdy na parkiet wróciła pierwsza piątka rywali także przebieg meczu wrócił do normy. Ostatecznie Mazowsze wygrało 86:69. Najwięcej punktów dla Pomorza zdobyli: Kolenda 16, Wantuch 12,  German i Słupek po 11.

Kilka godzin później rewanżu na Mazowszu dokonały koszyarki Pomorza. Mecz świetnie zaczęły rywalki. Po 3 minutach prowadziły 9:0, wtedy zaczął się szturm Pomorza, które zdobyło 10 punktów z rzędu. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się naszym zwycięstwem 16:11. W drugiej kwarcie trwał koncert gry naszej ekipy. Do przerwy Pomorze prowadziło 40:26. Po przerwie byliśmy świadkami kolejnego zwrotu akcji. Teraz seriami punkty zdobywało Mazowsze. Ten fragment gry Mazowsze wygrało 20:5. Na szczęście Pomorza potrafiło się otrząsnąć z przewagi rywalek i dzięki punktom Śmietańskiej i Marcinkowskiej odzyskać prowadzenie. Czwarta kwarta to już dobra gra Pomorza. Wreszcie zaczęła funkcjonować obrona. Doszły też celne rzuty z dystansu i to Pomorze zagra jutro w finale z niepokonaną ekipą kujawsko-pomorską.

- Mamy za sobą kolejny horror. Jestem dumna z dziewczyn, że potrafiły skoncentrować się w najważniejszych momentach. Cieszy także fakt, że na zwcyięstwo zapracował cały zespół. Każda z dziewczyn dorzuciłą swój kamyczek do końcowego sukcesu. Jutro zagramy rewanż z kujawsko-pomorskim, zespół jest nam znany i na pewno jest w naszym zasięgu. O końcowym wyniku zadecyduje przygotowanie fizyczne i większa odporność psychiczna - powiedziała nam Karolina Wieczorek - trener Kadry Pomorza.

Pomorze po raz czwarty gra w finale OOM. W 2008 roku uległo w finale kujawsko-pomorskiemu, rok później lepsze okazały się reprezentantki Wielkopolski. W 2010 roku Pomorze pokonało Śląsk i zdobyło jedyny jak dotąd złoty medal... najwyższa pora na powtórkę.