Proszę czekać...

cyfrasport.eu news

EYBL: 4-1 żeńskiej kadry 99 w Moskwie

27.10.2013 | Adam Greczyło | Kadry wojewódzkie | Aktualności | Odsłon: 1987

Bardzo dobry występ w Moskiwe żeńskiej kadry 99. Podopieczne Marcina Korpolewskiego zanotowały bilans 4 zwycięstwa i 1 porażka pozostawiając w pokonanym polu takie firmy jak Spartak Moskwa, Trinta Moskwa i BS Asciai z Litwy.

Ekipa Pomeranii 99 bardzo dobrze rozpoczęła turniej pokonując na początek zespół Trinty Moskwa. Nasz zespół zwycięstwo zawdzięcza trafieniu Dominiki Skrockiej równo z końcową syreną. W drugim meczu zdecydowanie lepsza była ekipa szkoły Gomelskiego 77:47.

Drugi dzień zmagań w Moskwie Pomerania 99 rozpoczęła od spotkania z Timirjazevską Moskwa. Po trzech kwartach Rosjanki prowadziły 39:31, ale ostatnie 8 minut należało do żółto - czarnych, bardzo wysoko wygrana kwarta 21:7 i zwycięstwo w całym meczu 52:46, na koncie Dominiki Skrockiej 31 oczek. Drugim sobotnim rywalem zespołu Marcina Korpolewskiego była drużyna Spartaka Moskwa, dobra postawa naszej ekipy w obronie pozwoliła na odniesienie trzeciego zwyciestwa tym razem 44:30.

W ostatnim meczu Pomerania 99 spotkała się z litewskim BS Aisciai, który podobnie jak nasza ekipa miał bilans 3-1. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando naszych zawodniczek pierwsza kwarta wygrana 19:8, w drugiej odsłonie jednak górą były nasze rywali 21:7. Trzecia kwarta również wygrana przez Aisciai 17:15, ale czwarta już zdecydowania dla naszego zespołu 23:10. W tym spotkaniu najlepiej punktowała Weronika Lejk, która zapisała na koncie 24 punkty o jedno oczko gorsza była Dominika Skrocka autorka 23 punktów.

Zadowolenia z występu w Moskwie nie krył po zakończeniu ostatniego spotkania trener naszej kadry Marcin Korpolewski: - Bardzo sie cieszymy osiągnęliśmy w Moskwie świetny wynik przy bardzo wyrównanej konkurencji. Poza zasięgiem jest zespół Gomelskiego, który na ten moment jest drużyną o klasę lepszą od innych. Bardzo cieszą zwycięstwa, szczególnie dzisiejsze nad zespołem Aisciai, zagraliśmy znakomite zawody - moim zdaniem jest to najlepszy mecz kadry Pomorza jaki widziałem na przestrzeni ostatnich lat. Liderem zespołu była niewątpliwie Dominika Skrocka, bardzo dobrze grała Weronika Lejk, ale wszystkie dziewczyny zasłużyły na słowa uznania za występ w Moskwie. Jeżeli tak zagramy w kolejnych imprezach to jest duża szansa na awans do Superfinału tej kategorii wiekowej.