Proszę czekać...

Maciej Szelągowski news

Kadry Pomorza pierwsze w półfinale OOM

02.03.2014 | Marcin Korpolewski | Kadry wojewódzkie | Aktualności | Odsłon: 2523

1 i 2 marca w Człuchowie rozegrane zostały półfinały OOM kobiet i mężczyzn. Oba turniej zakończyły się zwycięstwem Kadr Pomorza.

Nasze zespoły wygrały wszystkie mecze. Kobiety rozpoczęły od pokonania kadry Podlasia 100:30 (statystyki z meczu), w drugim meczu nasza kadra pokonała reprezentację województwa lubelskiego 108:11 (statystyki z meczu). Jako ciekawostkę należy podać, że w meczu tym Pomorze drugą połowę wygrało 59:0. W niedzielę w meczu o pierwsze miejsce Pomorze spotkało się z Wielkopolską. Do przerwy górą była ekipa Wielkopolski prowadząc 33:29. Trzecia kwarta należała do naszej drużyny, która wygrała tę część meczu 30:6 i nie oddała już prowadzenia do końca spotkania wygrywając 71:55 (statystyki z meczu). MVP w naszej drużynie wybrano Anną Markowską.

Męska kadra turniej zaczęła od pokonania Warmii i Mazur 101:36 (statystyki z meczu). W drugim meczu sobotnim Pomorze okazało się lepsze od kadry zachodniopomorskiego 98:39 (statystyki z meczu). Dziś w meczu o pierwsze miejsce w turnieju Pomorze spotkało się z kadrą województwa łódzkiego. Wyraźnie wygrane dwie pierwsze kwarty dały naszej kadrze bezpieczną przewagę, której nie oddała do końca wygrywając 76:56 (statystyki z meczu), MVP w naszej drużynie uznano Filipa Stryjewskiego.